Через скандальну антиісламську стрічку загинуло уже кількадесят людей

  Як заборонити публічний показ антиісламської стрічки - вирішує влада Німеччини. Фільм "Невинність мусульман", що спричинив хвилю протестів у мусульманських державах, збирається показати у Берліні ультраправа організаця "Про Дойчлянд". Кілька німецьких політиків уже висловились проти. Утім, правових підстав для заборони стрічки - немає. Масові заворушення з вимогою покарати виробників антиісламського фільму поширилися десятками держав світу.

  Протестувальники у Пакистані - не розходяться із вулиць і продовжують протести під американськими диппредставництвами. У вівторок - люди намагалися увірватись у консульство США в Пешаварі.

  Протестувальник: "Ми, мусульмани, ніколи не ображаємо жодну релігію у світі, в жодній країні, навіть у США. Наш шлях - це джихад, відповідно до настанов пророка".

  Фільм "Невинність мусульман", що спричинив масові протести, зняли у США. Актори переконують - під час зйомок не підозрювали, що це - неканонічна й образлива біографія пророка Мухаммеда.

  Лілі Діонн, актриса: "Під час зйомок здавалося, що це буде чергова дешевенька стрічка на тему "Арабських ночей". Нічого стосовно пророка Мухаммеда чи стосовно ісламу - навіть не згадувалося на майданчику. Все виглядало цілком нормально. Тому для нас це - шок". 

  Влада Пакистану і Банґладеш уже взялася за викорінення скандального фільму. У цих країнах заблоковано відео-сервіс "YouTube", де містяться уривки стрічки. До подібного кроку може вдатися і Росія - попередив російський міністр інформації. Із початку листопада тут запроваджують новий реєстр сайтів із небезпечною інформацією, куди може потрапити і "YouTube". У Німеччині шукають легальних підстав для заборони публічного показу фільму. Продемонструвати стрічку повністю вирішила ультраправа організація "Про Дойчланд". Проти цього уже висловились міністри внутрішніх та іноземних справ. Утім, стрічка не містить прямих матеріалів, що могли б стати причиною для заборони. А перешкоджання її публічному показові - може суперечити конституції Німеччини, зокрема - праву на свободу висловлювання.

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Злочинні банди у арабських країнах так само мало репрезентують населення цих держав, як ультраправі організації - репрезентують Німеччину. Ми повинні пильно стежити за ними та не дати себе одурити тим людям, які сіють зерна насильства, екстремізму, нетерпимості, з яких виростає конфронтація та конфлікт".

  За час заворушень, пов’язаних зі скандальним фільмом, загинуло кілька десятків людей. Серед них - посол США у Лівії та іще троє працівників амбасади. Лідери радикальних ісламських рухів закликають мусульман не припиняти протестів, поки влада Сполучених Штатів не покарає виробників стрічки.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд не задовольнив позов проти учасників "мовних" протестів
  Наступний матеріал
  В Ірпені ув`язнені грали у футбол [відео]
  Теги: