Через кризу Mercedes-Benz та BMW можуть об`єднатися в концерн (репортаж)

  Німецькі автовиробники об`єднуються перед загрозою краху під час економічної кризи. З`явилися чутки, що дві найбільші автомобільні компанії країни - Mercedes-Benz та BMW можуть злитися в один концерн. Третій німецький гігант - Opel вже згортає виробництво та звільняє людей.
  Боротися за ринок та розраховувати на підтримку уряду. Саме так німецькі автовиробники планують вижити в умовах кризи. П`ятдесятимільярдний план стимулювання німецької економіки передбачає допомогу місцевому автопрому. Згідно з ним, кожному німцю, який захоче поміняти свою стару машину на нову, до того ж більш екологічно чисту, виплатять по дві з половиною тисячі євро компенсації. У такий спосіб уряд намагається стимулювати ринок. Однак експерти стверджують: цих заходів замало.

  Норберт Вальєтр, аналітик "Дойчебанку": "Думаю, деякі марки зникнуть. У великих виробників не буде іншого виходу, окрім як об`єднати зусилля. Часи, коли європейські та американські країни домінували на ринку, минають".

  Найбільше криза вдарила по концерну Opel, який є дочірнім підприємством американського автогіганта Genereal Morors. Німецька компанія вже заявила про скорочення виробництва на десять відсотків. За прогнозами фахівців, найближчим часом, із заводів концерну можуть звільнити кілька тисяч людей. Opel вже попросив в уряду допомогти трьома мільярдами євро. Чільники концерну вірять у те, що переживуть кризу.

  Томас Овсянськи, директор з продажів концерну Opel: "Для автовиробників це буде дуже важкий рік. Ми, звичайно, будемо змушені затягти паски. Однак наша нова модель продається добре, у нас є на неї вже шістдесят тисяч замовлень. Ми виживемо".

  Загалом, по всій європі лише за січень місяць продажі машин упали на двадцять сім відсотків, а вантажівок - на понад третину. Крім того, німецьким виробникам все важче конкурувати з азійським автопромом, який вийшов на європейський ринок з більш дешевими моделями. 

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.29Мб)
  Попередній матеріал
  До кінця березня бранцям "Фаїни" компенсують матеріальні збитки
  Наступний матеріал
  Розпочався екстрений саміт ЄС
  Теги:
  Loading...