Бурхлива реакція міжнародної спільноти на українські події [відео]

  Бурхливу реакцію міжнародної спільноти викликали українські події. Сьогоднішнє засідання економічного форуму в Давосі - почали хвилиною мовчання. Так вшанували українських протестувальників, які загинули під час сутичок у Києві. 

   

  "Будь-який економічний розвиток у першу чергу потребує миру в країні, такий запис опублікував у своєму твіттері президент Європарламенту Мартін Шульц. Чимало учасників форуму висловили глибоке занепокоєння та шок ескалацією насильства в українській столиці.

  Засудила дії української влади і голова з питань зовнішньої політики у Євросоюзі Кетрін Ештон. Вона закликала уряд негайно припинити насильство й розпочати конструктивний діалог з опозицією.

  До діалогу закликає і міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. Він також висловив свою позицію в твіттері та написав, що стривожений повідомленнями про вбитих демонстрантів на вулицях Києва.

  А от чільник литовського МЗС Лінас Лінкявічус визнав заклики до діалогу неефективними. Він вважає, що настав час для запровадження санкцій.

  У Польщі - позиції розділилися. Голова уряду, Дональд Туск - виступає проти негайного запровадження санкцій. А от президент Польщі Броніслав Коморовський заявив: переговори з Віктором Януковичем не мають сенсу. Українська влада, на його думку - готує силове вирішення політичного конфлікту, а це може стати трагедією. Із ним погоджується голова польського МЗС, який заявив: убивши учасників протесту - в Україні перетнули межу. Насильство слід негайно припинити. Посла України в Польщі Маркіяна Мальського - вже викликали до МЗС, щоб висловити занепокоєння з цього приводу.

  Утім, попри загальне словесне обурення, єдиним практичним кроком натепер стало відкликання віз до США. Вашингтон позбавив права в`їзду кількох українців, чиї імена не розголошують. Однак посольство США зазначило - усі ці люди є причетними до розгону демонстранцій наприкінці листопада та в грудні. Аналогічні заходи - можуть вжити й щодо інших громадян України, причетних до насилля.

  Тим часом Російська Держдума - назвала українські протести спробою повалення легітимних інститутів влади силовим шляхом. Відповідальність за загострення ситуації поклали на опозицію та західних політиків, які начебто втручаються у внутрішні справи України. 

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Депутати місцевих рад заявили про підтримку Януковича [відео]
  Наступний матеріал
  День Соборності в Ялті
  Теги:
  Loading...