Британський принц привіз до Києва півтора десятки історичних літаків [відео]

  Британський принц завітав до України у супроводі льотної ескадрильї. Кузен королеви Єлизавети ІІ, Майкл, привіз до Києва півтора десятки історичних літаків на ретро-фестиваль. Серед авіаційних гостей - планери Першої світової війни та бойові машини Другої світової. Ексклюзиний експонат - гордість радянської авіації, літак Як-3.

  Британські планери ледь помітні на горизонті та майже безшумно заходять на посадку. Спочатку сідають більш сучасні літаки. За штурвалом цього планера - легенда британського авіаційного товариства - вчителька музики, яка у 50 років перевчиался на льотчика. Легендарні "етажерки" першої світової на місце стоянки заносять мало не на руках. Гості-пілоти готові розповідати про свої літаки годинами...

  Крістофер Фойєл, пілот: "Ось мій жовто-коричневий красень. Британською він звучить як "Тигр". Його збудували в 1930-му. І саме на ньому було підготовлено чимало легендарних британських льотчиків".
   
  Пілот Кристофер Фойєл вихваляє свою ретро-машину. Попри вік, літак без проблем дістався з Британії, і навіть витримав київські несприятливі метео-умови.

  Крістофер Фойєл, пілот: "Цей планер піднімається досить високо, а там холодно. Тому навіть улітку ми вдягаємо теплі речі. Але про будь-який дсикомфорт забуваєш, щойно берешся за штурвал. Літаком настільки легко керувати, що навіть за вашого сильного вітру я сів майже ідеально". 

  Кристофер та його колеги - члени елітного аероклубу "Ейр-сквадрон", куди потрапляють лише обрані. Наявність власного літака з історією - обов`язкова.

  Єн Макфейден, пілот: "Ми планували мандрівку на територію колишнього Радянського союзу. В Україну нас запрошували давно. Чого тільки варта ось ця експозиція музею авіації - я просто у захваті. Тут літаки, про які я лише в журналах або в інтернеті читав".   

  Поки одні із захопленням фотографують надбання радянської авації, Михайлик разом із сестрою Златою не відривають поглядів із гостей.

  Легенда Дргуої світової війни - бойовий літак Як-3 - з`являється над столицею у спуроводі сучасних українських винищувачів.

  Радянська гордість має далеко не радянський бортовий номер. Він приписаний у приватній колекції одного британця. До того ж має незвичну історію походження.

  Валерій Романенко, організатор фестивалю: "Оскільки в Радянському союзі до бойових машин ставилася не зовсім з повагою, знайти - навіть за велкиі гроші і навіть залишки бойових машин - дуже складно. Тому цей Як-3, як кажуть, репліка. Збудований на російському заводі за радянськими кресленнями, з нашої сталі".

  Після тривалого перельоту, британський принц від спілкування з журналістами відмовився. Утім, уже в середу влаштує власне авіашоу з елементами вищого пілотажу.

  Андрій Жигулін, Влад Каретнік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сноуден відкликав прохання про притулок в Росії
  Наступний матеріал
  У Казахстані впала російська ракета із 2-ма супутниками [відео]
  Теги: