rus.ruvr.ru

Британський аналітик: Росія прагне розділити ЄC

  Якщо б вдалось збудувати "Північний потік-2", Росія б зекономила кошти на транзиті газу, які сплачує Україні й Словаччині

  Росія прагне розділити Європейський Союз і збудувати газопровід "Північний потік-2". Так вважає відомий британський політичний аналітик, заступник голови Центру аналізу європейської політики Едвард Лукас. Про це він заявив у Братиславі на форумі у справах безпеки GLOBSEC 2016, передає "Радіо Свобода".

  "Росія має дві головні мети: по-перше, розділити Європейський Союз, і в цій тактиці росіяни успішні. Вміють поставити проти себе чехів і словаків, німців і поляків. По-друге, якщо б вдалось збудувати "Північний потік-2", Росія б зекономила кошти на транзиті газу, які сплачує Україні й Словаччині, а це для неї вигода", – зазначив британський аналітик.

  Едвард Лукас звернув увагу на важливість ролі Словаччини, яка 1 липня цього року перебирає головування в ЄС. На думку експерта, Словаччина не мала б ставити протягом свого історичного першого головування в Євросоюзі "нереалістичні цілі". Головне – енергетична безпека Європи і "здатність подолати спроби Росії розділити ЄС".

  Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда закликав НАТО розмістити військові бази в країнах на східному флангу Альянсу.

  Як повідомляв 5.ua, Польща і НАТО домовились, де розмістити війська для стримування агресора. Завданням військ НАТО в Польщі буде стримування потенційного агресора з особливим урахуванням району Сувальського перешийку – це північний схід Польщі поблизу кордонів з Росією і Білоруссю.

  Сполучені Штати Америки розмістять у Європі винищувачі F-22 як ширшу підтримку східноєвропейських членів НАТО, стурбованих військовою агресією Росії в Україні. НАТО хоче посилити патрулювання неба та оборону східних кордонів від можливої агресії РФ.

  Попередній матеріал
  Ціна на нафту марки Brent після провальних переговорів у Досі впала на 6%
  Наступний матеріал
  У США пояснили, чому не надають Україні летальну зброю
  Теги:
  Loading...

  У Росії прокоментували небезпечне зближення винищувача Су-27 з американським літаком-розвідником

  Очільник МЗС Польщі назвав Росію небезпечнішою за "Ісламську державу"

  Керрі: Американські військові мали повне право збити російські Су-24 над Балтикою

  Росія стає все більш агресивною - Гілларі Клінтон

  Польща закликала НАТО говорити з Росією мовою сили

  5 канал - трансляція наживо