Британські студенти протестують проти підвищення плати за навчання

  Масовий протест у Лондоні. Тисячі студентів та викладачів мітингують проти планів уряду підвищити плату за навчання.

  Протестувальники пройшли центром міста та зібралися біля будівлі парламенту. Студенти погрожують скористатися своїм правом позбавити мандатів тих парламентаріїв, які перед виборами обіцяли не підвищувати вартості навчання.

  Бурхливий опір британських студентів та викладачів спричинили плани уряду країни утричі підвищити вартість освіти. Якщо раніше навчання в університеті не могло коштувати понад три тисячі фунтів на рік, то тепер цю цифру можуть підняти до дев`яти тисяч. А це - близько 15-ти тисяч доларів. Водночас виші зобов`яжуть надавати малозабезпеченим студентам більше грантів та стипендій.

  Протестувальник: "Таким людям, як мій брат, який щойно вступив до університету, доведеться платити шалені гроші за навчання. Віддавати геть усе зароблене і ним, і батьками! Це ж неподобство! Треба думати про майбутнє, про тих, хто вчитиметься після нас!" 

  Національна студентська спілка та профспілка працівників коледжів і університетів хочуть за допомогою демонстрацій змусити парламент відмовитися від планів ухвалити спірний законопроект до кінця року. Збільшенням вартості освіти влада планує поповнити держбюджет.

  Нік Клегг, віце-прем`єр-міністр Великої Британії: "Я визнаю, справді, визнаю, що це питання дуже складне. Я відкрито заявляю, нам непросто дотримуватися тієї позиції, яку ми проголосили перебуваючи в опозиції".

  Ініціатива підвищити плату за навчання належить коаліційному уряду на чолі з Девідом Кемероном. Водночас партія ліберал-демократів, що посіла на парламентських виборах третє місце і увійшла до коаліції, обіцяла не підвищувати вартості освіти. Експерти твердять - якщо політсила не дотримається обіцянки і проголосує за скандальний законопроект, на наступних виборах їй загрожує фіаско.

  Попередній матеріал
  Європарламент знову відклав розгляд ситуації в Україні
  Наступний матеріал
  Cьогодні визначаться півфіналісти футбольного Кубка України
  Теги: