Британія оголосила про масштабне скорочення бюджету

  Напередодні уряд країни запропонував найсерйозніше зменшення державних видатків з часів другої світової війни. Такий крок викликав масові протести серед мешканців Великої Британії.

  Жорстка економія - саме так можна описати нову фінансову політику британського уряду. Щоб подолати наслідки глобальної економічної кризи, у майбутні чотири роки у Великій Британії скоротять майже 500 тисяч бюджетних працівників і знизять соціальні виплати. Податки - навпаки, підвищать. Кількість дипломатів, які працюють у Лондоні - зменшиться. Щороку планують скорочувати витрати на поліцію, менше витрачатимуть і на потреби оборони. Навіть фінансування королівського двору - уріжуть на 14 відсотків. Міністр фінансів Джордж Осборн назвав такі плани уряду "важкою дорогою, яка веде до кращого майбутнього".

  Джордж Осборн, міністр фінансів Великої Британії:"Ми покладемо край зростанню заборгованості держави і будемо витрачати не більше, ніж можемо собі дозволити. Відступитися від цього плану - значить привести країну на межу економічного колапсу. Ми пропонуємо новий курс, щоб забезпечити стабільність у нашій країні".

  Девід Камерон, прем`єр-міністр Британії: "Ми вдаємося до таких кроків не тому, що цього хочемо. Тут немає ніякої ідеологічної складової. Ми просто робимо те, що мусимо зробити".

  Мешканці Лондона відреагували такі заяви уряду - голосними протестами. Понад тисяча людей вийшла на вулиці столиці Британії, закликаючи країну до загальнонаціонального опору. Профспілки країни оголосили, що протягом наступних тижнів вони планують цілу низку подібних демонстрацій та маршів протесту.

  Морін Макскай, протестувальниця:"Я працювала у бюджетній організації і щойно дізналася, що мене скоротили. Уряд, звісно, каже що у ці скрутні часи ми усі повинні триматися разом. Але насправді страждають лише прості люди".

  Джекі Мітчел, протестувальниця:"Те, що зараз робить уряд, фундаментально змінить саму суть Великої Британії. З цим необхідно боротися - і ми будемо боротися! Якщо ми віримо в усі принципи, на яких побудовано нашу країну - ми повинні боротися за них".

  Урядовці підкреслюють: скорочення видатків у Великій Британії не торкнеться освіти і охорони здоров`я. Незмінним залишається і фінансування досліджень британських вчених. А допомогу країнам третього світу британський уряд планує навіть збільшити.

  Олена Хоменко,"5 канал"

  Попередній матеріал
  У Колумбії розбився літак - 5-ро людей загинули
  Наступний матеріал
  У Мексиці розпочався міжнародний з`їзд клоунів
  Теги: