British Petroleum звітує про перші успіхи боротьби з витоком нафти

  Лише за добу можна буде з`ясувати, чи поліпшилась ситуація з витоком нафти у Мексиканську затоку. Про це заявив виконавчий директор компанії British Petroleum. Команда фахівців змогла встановити заглушку у свердловину, з якої витікає нафта. І це може стати вирішальним кроком у подоланні катастрофи. Наступні дії - вивести потік на поверхню, де нафту можна буде збирати у танкери.

  British Petroleum рапортує про перші успіхи боротьби з техногенним лихом. Після кількох спроб, за допомогою роботів, на морській глибині вдалося відпиляти пошкоджений шматок труби, звідки витікала нафта - і встановити в отвір заглушку. За позитивними звістками одразу йшла засторога - лише за добу, щонайменше, стане відомо, чи є цей метод ефективним. Чи не буде потік палива виштовхувати цей пристрій. І чи можна буде піти далі - вивести нафту на поверхню за допомогою шланга і вивозити без шкоди для екосистеми.

  Тим часом експерти прогнозують подальший шлях велетенської нафтової плями вздовж американського узбережжя. За лічені дні вона може досягнути узбережжя Флориди і рухатися далі - до Північної Кароліни. А на початку липня навіть перетнути Атлантичний океан в районі Бермудів і вирушити до Європи.

  Нафта уже завдала непоправної шкоди екосистемі кількох штатів. Найбільше страждає Луїзіана. Ветеринари не встигають надавати допомогу тваринам, птахам і земноводним, забрудненим нафтою. Якщо лихо не зупинити, для живої природи така катастрофа означає повільну і болісну смерть. Щодоби в океанські води виливається до трьох мільйонів літрів нафти. Через надзвичайну ситуацію президент США навіть скасував заплановані на цей місяць закордонні візити, і вже у п`ятницю планує відвідати потерпілі узбережжя - втретє за місяць.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тимошенко: Янукович формує силовий блок для протистояння незгодним
  Наступний матеріал
  ДАІ пропонує спростити процедуру оформлення ДТП
  Теги: