Брейвіка визнали осудним і ув`язнили на 21 рік

  21 рік ув`язнення присудили Андресу Брейвіку, який розстріляв 77 людей на острові Утойя та в Осло. Сам терорист, хоч і зізнався у вбивстві, однак вини своєї в цьому не побачив.

  Осудним - попри висновок однієї із психіатричних експертиз та попри вимоги прокуратури - визнала Андерса Брейвіка норвезька Феміда. Колегія із п`ятьох суддів одностайно постановила: торік 22 липня Брейвік усвідомлював, що коїв. Того дня внаслідок вибуху в Осло та стрілянини на острові Утойя  загинули сімдесят сім людей і понад двісті сорок зазнали поранень. Факт убивства Брейвік визнав, але винним себе не вважає. За масове вбивство суд постановив заґратувати 33-річного норвежця на 21 рік - це найсуворіше покарання за законодавством країни.

  Венче Елізабет Арнтцен, суддя: "Судді одностайно ухвалили: засудити Андерса Берінга Брейвіка до тюремного ув`язнення терміном на 21 рік із можливістю просити пом`якшення вироку за 10 років. Із терміну ув`язнення, відповідно до закону, мають бути вираховані 445 днів за час, проведений під арештом".

  Рішення суддів Брейвік зустрів із посмішкою - упродовж процесу він наполягав, що є психічно здоровим і не хоче лягати у психіатричну клініку. У разі визнання його неосудним, масовий убивця збирався подавати апеляцію на це рішення в суді. Відчули полегшення й мешканці Норвегії. Відповідно до останніх соцопитувань, сімдесят відсотків норвежців вважають, що нападник був при своєму розумі, коли ретельно планував злочини і вчиняв напади.

  Сверре Бромандер, голова профспілки поліцейських прокурорів Норвегії: "Гадаю, люди задоволені, що його засудили до 21 року за ґратами, а не до лікування. Як на мене, люди задоволені, що його визнали осудним, бо він усвідомлював, що робив".

  Суд над Андерсом Брейвіком тривав упродовж 10 тижнів. Увесь цей час близькі жертв - спостерігали за перебігом процесу в залі суду за спеціальною скляною перегородкою. 

  Вібеке Хейн Бера, адвокат Андерса Брейвіка: "Це важливий день. Думками я разом із тими, кого зачепила ця трагедія, хто втратив своїх близьких, і для кого останній рік був складним. Сподіваюся, сьогодні ці люди зможуть перегорнути сумну сторінку і почати жити далі".

  Відбуватиме покарання Андерс Брейвік у тій самій в`язниці, в якій його утримували на час слідства й суду. Норвезька преса уже охрестила його найдорожчим в`язнем в історії країни. За підрахунками ЗМІ, один рік утримання Брейвіка за ґратами коштуватиме бюджету країни у 850 тисяч доларів. Відповідно до норвезького законодавства, за 10 років ув`язнений зможе просити про помилування. Однак відпустити злочинця на волю раніше зможуть лише у разі, якщо експерти переконаються, що  він змінив свої расистські погляди і не становить загрози для суспільства. Інакше термін ув`язнення Андерсу Брейвіку зможуть навіть продовжити.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї обвалилась дорожня естакада - 3 загиблих
  Наступний матеріал
  Стрілянина у центрі Нью-Йорка - 1 загиблий, 10 поранених
  Теги: