Бразилія: вибори перетворюються на шоу

  У виборчих списках до бразильського парламенту з`являються дедалі цікавіші персонажі - спортсмени, співаки, телеактори, і навіть один... клоун. Цікаво, що саме "несерйозні" претенденти на місце у парламенті здобувають більшу прихильність виборців, ніж професійні політики.

  Кожний з кандидатів має лише 15 секунд ефіру для агітації, тож претенденти на мандат намагаються запам`ятатися виборцям якнайкраще. Порноактриса, яка хоче стати депутаткою,  закликає:  Голосуйте - із задоволенням!. Інший кандидат - колишній боксер - з`являється на екрані у боксерських рукавицях і обіцяє вибити корупцію з парламенту. На місце у парламенті претендує і професійний клоун Франциско Сильва. Нещодавно навколо імені цього кандидата вибухнув справжній скандал - журналісти дізналися, що потенційний депутат... неписьменний. Та попри це, за опитуваннями, за нього готові віддати голоси  понад мільйон виборців. Передвиборчі гасла клоуна - "Я не знаю, що роблять народні депутати, але оберіть мене - і я з`ясую це для вас". І -  "голосуйте за мене - все одно гірше бути вже не може".

  Патриція Маурісіо, аналітик: "Добре, що Сильва зміг стати кандидатом у народні депутати. Це свідчить про справжню демократичність нашого суспільства. Дехто з кандидатів справді хоче покращити життя людей. Для інших політична кампанія - просто спосіб привернути до себе увагу".

  Оглядачі кажуть:  популярність "несерйозних" кандидатів свідчить про те, що бразильські виборці розчаровані у професійних політиках - через численні корупційні скандали. Втім, частина освіченого електорату країни налаштована щодо кандидатів-зірок скептично.

  Марта Камара, юрист: "Це просто жалюгідно і смішно. Виборці повинні обирати професійних політиків, а не голосувати за зірок".

  Алекс Наскіменто, технік: "Якщо чесно, я навіть не знаю, як це назвати. Нинішня передвиборна кампанія - просто сором".

  Вибори до парламенту Бразилії відбудуться найближчої неділі. Три десятки партій висувають понад 6 тисяч кандидатів на п`ять сотень місць у нижній палаті парламенту. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  США: стрілянина у техаському університеті
  Наступний матеріал
  До узбережжя США припливли сині кити [відео]
  Теги: