Бойовики обстріляли із мінометів найбільший нафтопереробний завод Іраку

  В Іраку бойовики-суніти у середу відкрили вогонь із мінометів по нафтопереробному заводу у місті Байджі.


  Як передають європейські ЗМІ з посиланням на співробітників заводу і джерела в службах безпеки Іраку, вогонь ведеться із самого ранку.

  Бойовики руху "Ісламська держава Іраку і Леванту" вже близько тижня займають позиції поблизу заводу, що знаходиться приблизно в 200 кілометрах на північний захід від Багдада.

  Напередодні повідомлялося, що бойовики спробували захопити нафтопереробний завод, який вважається найбільшим у країні. Після цього НПЗ припинив свою роботу, а всі іноземні працівники були евакуйовані.

  Між тим, як передає BBC News, іракські військові завдали повітряні удари по бойовиках, які наближаються до столиці країни.

  Зіткнення урядових військ з ісламістами відбулися також у місті Баакуба за 60 км від Багдада, де напередодні в ході нападу ісламістів загинули десятки людей.

  Ситуація в Іраку загострилася минулого тижня, коли бойовики сунітського організації "Ісламська держава Іраку і Леванту" захопили ряд населених пунктів, у тому числі другий за величиною місто - Мосул. Ісламісти оголошували про намір взяти штурмом Багдад.

  Суніти-радикали вважають шиїтів єретиками. У Захоплених містах відбувають масові страти військових і мирних жителів.

  Ця криза стала в Іраку найбільшою з часів військової операції США у 2011 році.
  Попередній матеріал
  РНБО: Кремль стягує війська до кордону, а терористи отримують російські танки
  Наступний матеріал
  Прикордонники відібрали для посилення східних кордонів 200 добровольців