5.ua

Бойовики "Ісламської держави" стратили американського журналіста

  Бойовики радикального угрупування "Ісламська держава" опублікували відео, на якому видно, як вони страчують американського журналіста Джеймса Фоулі.


  Ісламісти заявили, що обезголовили репортера в помсту за недавні авіаудари США по позиціях "Ісламської держави" в Іраку, передає BBC News.

  Влада США вже підтвердила, що відео справжнє і бойовики дійсно обезголовили Фоулі. Родичі Джеймса також повідомили про його загибель на сторінці в Facebook, де до цього вони намагалися вести його пошуки, заявивши, що вони "ще ніколи не були за нього так горді".

  На відео бойовик, який говорить із британським акцентом, заявляє, що справжнім винуватцем смерті журналіста є Америка і бомбарування військами США позицій "Ісламської держави" в Іраку. Потім він відрізає Фоулі голову.

  Родик був розміщений на YouTube, однак адміністрація сервісу вже видалила його.

  Журналіст був захоплений у полон ще у 2012 році в Сирії. Він був відомий своєю активною репортерської роботою в країнах Близького Сходу і співпрацював з американським новинним сайтом Global Post і AgenceFrance-Presse.

  На відео показаний ще один бранець ісламістів, також названий американським репортером. Як зазначає CNN, це може бути Стівен Джоель Сотлоф.

  Бойовики стверджують, що його життя залежатиму від подальших дій президента США Барака Обами.

  Сунітське угруповання "Ісламська держава", раніше відома як "Ісламська держава Іраку і Леванту", контролює зараз значні території в Іраку і Сирії.

  Ісламісти, які вважають сунітів, курдів та представників інших релігій єретиками, влаштовують масові розправи на захоплених територіях та вбивають "невірних".

  Понад мільйон іракців змушені були залишити свої будинки, рятуючись від бойовиків. Значна частина жителів країни переховується у горах, без запасів їжі та води.
  Попередній матеріал
  Військові сил АТО намагаються блокувати "кризові райони" Донбасу
  Наступний матеріал
  До України їде заступник генсека ООН
  Loading...