Близько сотні лісових пожеж не вдається загасити у Австралії

  Близько сотні лісових пожеж - не вдається загасити у Австралії. Незначне зниження температури у четвер дало змогу рятувальникам взяти під контроль більшість займань. Утім, вже у п’ятницю їхні зусилля можуть зійти нанівець - попереджають метеорологи. Температура повітря знову зросте - щонайменше до сорока градусів.

  Вікторія, Квінсленд, Новий Південний Вельс і Тасманія - ці австралійські штати перетворилися у буквальному сенсі - на гарячі точки на карті країни. Тут палають особливо потужні лісові пожежі, які повністю не вдається взяти під контроль. Щоб уникнути людських жертв, населення найбільш небезпечних районів терміново евакуюють.

  Постраждала: "Я не хочу тікати звідси, не хочу все втратити, але інакше - можна легко втратити власне життя".

  Постраждалий: "Ми спакували усе, що може влізти в машину та готові до від’їзду".

  Посушливе літо, як і щороку - найперший "ворог" пожежних служб. Другий - сильний вітер, що розносить займання. Воюють із вогнем за допомогою інших стихій. Не лише води, але й землі, з якої будують захисні огорожі. Населенню Австралії нагадують головний порятунок від пожеж уважне поводження з вогнем. Попри численні заборони та штрафи підпал залишається головною причиною займань.

  Австралієць: "Кілька ідіотів прийшли сюди, намагалися прикурити цигарку... Дістали - по-перше число. Ти тут працюєш, дбаєш про безпеку, намагаєшся сховатися від пожежі, а вони просто не дбають ні про що".

  З 27-го грудня Австралія потерпає від рекордної спеки. Тоді ж - почались і масштабні лісові пожежі. 2009-го року займання у штаті Вікторія спричинили загибель понад ста сімдесяти людей, знищили дві тисячі будівель. Загальна сума збитків склала майже чотири з половиною мільярди доларів США.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Мінфін Великої Британії оприлюднив кошторис витрат на утримання Європарламенту
  Наступний матеріал
  США. Стрілянина у школі - 2 поранених
  Теги:
  Loading...