Близько двох мільйонів протестувальників зібралися у центрі Каїра

  Близько двох мільйонів протестувальників зібралися у центрі Каїра. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці інших єгипетських міст. Єгиптяни вимагають відставки президента Хосні Мубарака та його заступника Омара Сулеймана. Люди оточили президентський палац. Лунають заклики до штурму резиденції. Сам глава держави із родиною залишив Каїр і прибув до своєї резеденції у Шарм-ель-шейху.

  Президент Єгипту Хосні Мубарак полетів до Об`єднаних Арабських Еміратів - повідомляє катарський телеканал "Аль-Джазіра". Водночас, за інформацією інших ЗМІ - глава держави не залишав країну, але перебуває він не у столиці, а на популярному курорті Шарм-ель-Шейх. Офіційної інформації про місцеперебування Мубарака поки що немає. Водночас антипрезидентські протести в Єгипті - тривають. У центрі Каїра зібрались майже два мільйони демонстрантів. Сотні тисяч вийшли на вулиці інших єгипетських міст.

  Протестувальник: "Я хочу сказати кілька слів. Звертаюся до президента Мубарака: ти мусиш піти, ти перебуваєш при владі нелегітимно і набрид людям! Що ж до віце-президента Сулеймана - він лише твоя копія. Ви варті одне одного, обидва - лише різні боки однієї медалі".

  Протестувальник: "Мубарак завжди розчаровував свій народ. Тому ми були готові до того, що він відмовиться піти у відставку. Він ніколи не дотримувався своїх обіцянок. Тому ми продовжуватимемо революцію аж поки не досягнемо свого!"

  Хосні Мубарак у відставку поки що не збирається. Про це він заявив напередодні у телезверненні до нації. Він лише передасть деякі владні повноваження віце-президенту Омару Сулейману. Вища військова рада країни таке рішення підтримала. І заявила, що забезпечить мирний перехід влади у країні та скасування режиму надзвичайного стану, що діє в Єгипті із 1981 року. Повернути країну до нормального життя пообіцяли по завершенню нинішньої політичної кризи.  

  Речник Вищої військової ради Єгипту: "Рада бере на себе зобов`язання гарантувати наступне: скасувати режим надзвичайного стану коли ситуація у країні нормалізується, забезпечити виконання вимог людей щодо проведення чесних та справедливих виборів".

  Напруження у країні зростає. З"являються повідомлення про числені сутички між протестувальниками та військовими. За даними Бі-Бі-Сі, в центрі Каїра чи не найбільше людей від початку масових виступів, які тривають уже три тижні. За цей час загинули понад 300 людей. Кожен день заворушень обходиться єгипетській економіці більш як у триста мільйонів доларів. Найбільше страждає туристична галузь країни. 

  " 5 канал" 

  Попередній матеріал
  Вердикт щодо екстрадиції Асанжа до Швеції лондонський суд винесе 24 лютого
  Наступний матеріал
  Губернатор Київщини закликав не допустити подорожчання продуктів харчування
  Теги: