5.ua

Біженці із Сирії масово тікають до Туреччини від ісламістів

  Із минулої п'ятниці до Туреччини перебралося близько 70 тисяч сирійських курдів, що рятуються від наступу бойовиків "Ісламської держави" на півночі Іраку.

  Більшість переселенців - із прикордонного із Туреччиною міста Кобані та його околиць, куди нині наступають ісламісти. Біженців розмістили у школах, де обладнали для них притулки.

  У неділю також сталися сутички між співробітниками турецьких служб і курдами, які зібралися з турецького боку кордону на знак солідарності із сирійськими переселенцями. Турецькій поліції навіть довелося стримувати тих, хто намагався пробратися до Сирії, щоб боротися там із бойовиками.
  Наступ на м. Кобані (Сирія), також відоме як Айн-аль-Араб, почався у четвер, і до неділі, за даними Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, бойовики просунулися на 10 км уперед.

  До цього бойовики "Ісламського держави" захопили більш ніж 60 сіл на півночі країни. У п'ятницю турецька влада відкрила кордон, щоб мешканці цих сіл змогли покинути Сирію та врятуватись у Туреччині.

  Попередній матеріал
  Американський зонд Maven став на орбіту біля Марса
  Наступний матеріал
  Українські військові знищили групу бойовиків на Донеччині
  Теги:
  Loading...