Бюрократичні установи - для людей: польський досвід [відео]

  Отримати водійські права, оформити квартиру і зареєструватись за місцем проживання - усе це в одному місці можуть зробити громадяни Польщі. Там працює Бюро обслуговування населення. Його призначення - спростити бюрократичні походи кабінетами для оформлення докуменів. До того ж тамтешні чиновники стверджують - така система унеможливлює хабарництво. Як працює одне з таких Бюро, розташоване у польскому Щецині, бачили журналісти 5 каналу.

  Відвідувач Бюро обслуговування клієнтів: "Вот и получил номер, и мы можем сказать, что я сто двадцать пятый номер получил".

  Ще не має і десятої ранку, а пан Кшиштоф уже сто двадцять п’ятий у черзі до вікна на реєстрацію місця проживання. Проте, стояти в черзі йому не потрібно. Усіх попередніх відвідувачів - уже обслужили.

  5-10 хвилин – максимальний час на розгляд однієї заяви в Бюро обслугування громадян. Півсотні віконець отримують звернення за майже всіма життєвими питаннями. Комусь оформити водійські права, комусь - зареєструватися в новому помешканні, а комусь - документи на нерухомість відновити.

  Директор Бюро обслуговування клієнтів: "Вони здають документи нам. А далі ми вже протягом місяця-двох, залежно від складності питання, йдемо по всіх інстанціях і займаємось оформленням. Громадянам не треба по різних будинках, поверхах і стояти в чергах. Це набагато спрощує їм життя".

  Є в Бюро і всі умови для прийому людей з обмеженими можливостями. Тим, хто погано бачить, заповнюють анкету працівники, а людям із вадами слуху - сурдоперекладачі. Працює і спеціальна кімната для відвідувачів із дітьми. Поки батьки оформлюють документи, діти бавляться під опікою няньки.

  Аня, відвідувач Бюро обслуговування клієнтів: "Це дуже, дуже зручно. Дитині нудто стояти з дорослими і дивитися, як мама займається документами - маля швидко втомлюється, а тут йому весело і цікаво".

  За усі зручності і посередницькі послуги грошей з громадян не беруть. Відвідувачі сплачують лише державне мито за оформлення окремих документів.

  Відвідувач Бюро обслуговування клієнтів: "Тут дуже зручно, я приходжу раз на рік вирішувати свої питання і витрачаю не багато часу".

  Відвідувач Бюро обслуговування клієнтів: "Дуже класно, що можна деякі заяви оформити з дому, через інтернет".

  Бюро обслугування населення вперше в країні з`явилося саме в Щецині. Тут воно діє вже чотирнадцять років. Щоби відкрити таке ж бюро в Україні потрібна адмінстративна реформа та рядок у бюджеті - кажуть поляки. Та найголовніше:

  Директор Бюро обслуговування клієнтів: "Необхідно, щоб була зацікавленість місцевих чиновників. Вони мають бажати спростити роботу".

  Азад Сафаров, Юрій Підлісевич, 5 канал, із Щецина, Польща

  Попередній матеріал
  Розслідування виявило маніпуляції із рейтингами українських телеканалів
  Наступний матеріал
  Офіційну фан-зону УЄФА відкрили у Львові [відео]
  Теги: