5.ua

Більшість американців бачить Україну дружньою до США, Росію - ні

  Згідно з даними опитування Gallup, 64% американців вірять, що Україна є союзною (17%) або дружньою (47%) до США державою. Відповідна інформація розповсюджена на сайті компанії.

  Як відзначається у повідомленні Gallup, це найвищий показник з 1999 року. Ключовою подією, яка почала міняти думку респондентів відносно України, стала заява російського глави держави Путіна про входження Криму і Севастополя до складу Росії. Події на сході України в дослідженні ще не враховані.

  Після приєднання Росією Криму 68% американців стали вважати цю країну недружньою (44%) або ворожою (24%) для США.  З часів чеченської кампанії 1999 року до середини минулого року американці ставилися до Росії скоріше з позитивом: у червні 2013 року 52% респондентів США називали її в цілому дружньою.

  Найвищий показник негативу (59%) за час після розпаду СРСР був зафіксований у квітні 1999 р., коли "в цілому недружньої" Росію вважали 45% американців і "вкрай недружньою" - 14%. Особистий рейтинг Путіна серед американців, за версією Gallup, скоротився з 19% у лютому до 9% наприкінці березня. У 2002 р. його підтримували 42% американців.

  Антирейтинг російського президента зріс з 63% у лютому до 69% місяцем пізніше.

  Частка американців, які вважають Росію другом або союзником США, з вересня 2013 знизилася з 44% до 26% , наголошується в дослідженні Gallup. Половина респондентів вважає, що Росія і США рухаються до нової холодної війни. Дослідження проводилось наприкінці березня.

  Попередній матеріал
  Ситуація на Сході України вирішиться в ці дні - Дещиця
  Наступний матеріал
  Комітет виборців України не підтримує ідею проведення референдуму одночасно з виборами
  Теги:
  Loading...