Білоруські зенітники збили російський безпілотник – ЗМІ

Пригоду побачив і сфотографував очевидець, офіційний Мінськ нічого не коментує.

Напередодні увечері до редакції білоруського порталу TUT.BY звернувся користувач, який розповів, що став очевидцем того, як білоруські військові збили російський безпілотник. Зі слів чоловіка, 28 травня в районі села Картижі Мстиславського району Могильовської області він помітив "у повітрі, десь в 200 метрах над землею маленький літачок". Він зупинився поспостерігати за польотом, і побачив прямо над літаком спалах, а потім почув звук "як при салюті". Літак перекинувся в повітрі і впав неподалік від лісу.

"Я спочатку не міг зрозуміти, що сталося, але коли через кілька хвилин під'їхав до місця падіння літака, то побачив, що він зовсім невеликий – метра три в довжину і два в ширину, і без льотчика. Тоді я зрозумів, що це безпілотник" , - пояснив свідок, зазначивши, що не побачив будь-яких розпізнавальних знаків на фюзеляжі.

Зі слів очевидця, хвилин через 10 після падіння безпілотника на місце події прибули білоруські військові на двох машинах – УАЗі та "Уралі". "Вони оточили місце падіння і стали мене розпитувати, що я бачив, а потім попросили піти", - розповів очевидець.

Уже вдома він спробував самостійно розпізнати безпілотник з власним фото. Чоловік вважає, що найбільше побачений ним збитий літальний апарат схожий на БПЛА "Птеро-G0", зі складу безпілотного авіаційного комплексу "Птеро-СМ" російського виробництва. Судячи з опису апарату на сайті виробника, він призначений для ведення "аеро- і фотозйомки, площинних і лінійних об'єктів, оцінки радіоелектронної обстановки, в тому числі виявлення джерел перешкод і вимірювання діаграми спрямованості антенних систем".

За офіційними даними Міністерства оборони Білорусі, такі комплекси не перебувають на озброєнні білоруської армії, але активно використовуються в російській. Також комплекси "Птеро-СМ" використовуються і іншими російськими структурами – МНС, поліцією і спецслужбами. Отримати у вечірній час офіційний коментар Міністерства оборони Білорусі з приводу інциденту журналістам не вдалося.

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бойовики обстріляли Трьохізбенку з важких гаубиць і мінометів - Москаль
Наступний матеріал
Масштабна пожежа в Естонії: є постраждалі