5.ua

Бій у Найробі триває 4-ту добу – подробиці досі невідомі

  Частина даху торговельного центру в Найробі, де бойовики захопили заручників, упала через пожежу. Попри численні заяви кенійської влади про успіх антитерористичної операції – в будівлі досі триває стрілянина. До споруди прибувають дедалі нові загони військових. Центр узяли в кільце бронетранспортери.

  Поліція не дозволяє журналістам близько підходити до торговельного центру. Уряд Кенії не може назвати ні точну кількість жертв атаки, ні число знешкоджених терористів. Не має він й достовірної інформації, скільки в будівлі залишається бойовиків й чи утримують вони ще заручників. Без даних від кореспондентів, які працювали на місці події, ситуація стала ще більш невизначеною.

  Даніель Ірунгу, журналіст: «Нам не дозволяють знімати штурм зблизька. Мабуть, щоби в кадр не потрапили важливі деталі – якесь обладнання, наприклад. Раптом терористи дивляться телевізори і дізнаються, що проти них планують застосувати».

  Сотні мешканців Найробі шукають у місцевому моргу тіла своїх рідних. Влада Кенії не оприлюднює поіменний список загиблих унаслідок нападу терористів. Тож до установи приходять усі, чиї родичі могли бути в торговельному центрі «Вестгейт» й останнім часом не вийшли на зв’язок. Серед відвідувачів моргу багато й працівників посольств різних країн.

  Місцеві мешканці: «Чоловік моєї подруги працював в одній із крамниць центру. Після атаки він зник, тож ми прийшли сюди. Але навіть про його смерть дізнатися не змогли – працівники моргу не оприлюднюють жодної інформації. Тож просто стоїмо тут і не знаємо, що робити далі».

  Ісламістська група "Аль-Шабаб", що взяла відповідальність за напад, стверджує – в будівлі залишаються живі бойовики із заручниками. На сторінці терористів у соціальній мережі «Твіттер» регулярно з’являються нові фотографії зсередини споруди, які, начебто, підтверджують безуспішність операції кенійських правоохоронців. Правдивість цих світлин перевірити неможливо. З двадцять першого вересня, коли бойовики напали на центр, поліція вже кілька разів заявляла про завершення штурму й звільнення всіх заручників. Щоразу після цього стрілянина й вибухи в будівлі починалися знову.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Миколаєві помер другий за рік мер – міліція почала слідство
  Наступний матеріал
  Новітні Мауглі: чоловік з 4-ма дітьми 8 років прожив у лісі під Києвом
  Теги: