Бі-Бі-Сі - у центрі расового скандалу

  Лідер британських націоналістів Нік Гріффін, якого чимало британців вважають нацистом, таки з`явився в ефірі телеканала Бі-БІ-СІ. При цьому його виступ намагалися зірвати сотні протестувальників. Людей обурило рішення мовника надати слово ультраправому. Бі-бі-сі ж своє рішення аргументувала "принципом неупередженості".

  Корпорація Бі-Бі-Сі - у центрі скандалу. Попри бурхливі протести сотень людей мовник запросив на популярну політичну програму лідера британських ультраправих. Нік Гріффін очолює Британську національну партію, яка виступає за заборону іміграції до країни та вихід із Євросоюзу. А вступити до цієї сили можуть лише білі європейці. Сам Гріффін певний, що його ультраправі погляди поділяють мільйони людей і заперечує будь-які зв`язки з нацистами.

  Нік Гріффін, лідер Британської національної партії: "Я - найнеприємніша у країні людина для британських нацистів. Вони не люблять мене за те, що я підняв Британську національну партію з рівня анти-семітської расистської організації до рівня політичної партії".

  Раніше журналісти брали у Гріффіна лише інтерв`ю, бо інші політики відмовлялися виступати із ним в одних програмах. Утім, Бі-Бі-Сі навіть попри значний суспільний тиск не відмовила Гріффіну в ефірі, пояснила це - "принципом неупередженості". Натомість, чимало британців появу Гріффіна у програмі - створенням йому позитивного іміджу.

  Протестувальник: "У мене таке враження, що Гріффін ставить під сумнів те, що євреї чи темношкірі є повноцінними людьми. Він вважає, що це ще треба довести. Але я переконаний, що це не та, річ, яку можна ставити під сумнів. Мене більше цікавить - чи дозволимо ми, щоби у нас в країні розвивалася партія фашистів".

  Увага до Британських націоналістів та їхнього лідера зросла нещодавно - після проходження партії до Європарламенту, тоді за неї проголосували близько 900 тисяч британців. Тоді як у парламенті Об`єднаного королівства ця сила не представлена.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  На саміті НАТО обговорять спільну систему протиракетної оборони
  Наступний матеріал
  Майже 150 людей загинули від лептоспірозу на Філіппінах
  Теги: