Безпрецедентні заходи безпеки від сьогодні запровадили у Сочі

  Безпрецедентні заходи безпеки від сьогодні запровадили у Сочі - через Зимову Олімпіаду, яка статує там у лютому. Указом президента Росії навколо міста тепер - заборонена зона, виїзд до якої пильнуватимуть поліція і внутрішні війська. До відкриття Олімпіади залишається рівно місяць.

   

  Тридцять тисяч поліцейських і вояків внутрішніх військ заступили на бойове чергування у Сочі. Вони мають забезпечити контроль на кордоні забороненої зони. Її територія починається від Карачаєво-Черкесії і простягається до самопроголошеної республіки Абхазія. Від сьогодні в’їзд до неї транспорту, зареєстрованого поза межами регіону, - заборонений. Посилено й міграційний контроль та огляд особистих речей громадян, які перебувають на цій території. Відповідні заходи, які фактично запроваджують режим надзвичайного стану в регіоні, передбачені в спеціальному указі президента Володимира Путіна. Хоча Олімпійські ігри завершаться в лютому, режим посиленої безпеки діятиме до кінця березня. А ось у Волгограді після двох терактів додаткових заходів не запроваджували. У Міністерстві внутрішніх справ стверджують, що передбаченого президентським указом посиленого контролю для підтримання порядку вистачить. Окрім російської поліції, закордонні делегації в Сочі охоронятимуть й спецслужби інших країн.

  Джанет Наполітано, голова Олімпійської делегації Сполучених штатів: «Державний департамент США та ФБР надішлють до Сочі своїх агентів. Вони координуватимуть дії з Міжнародним олімпійським комітетом, представниками держави-господаря змагань і правоохоронцями, які прибудуть з делегаціями інших країн. Сподіваюся, спільними зусиллями нам вдасться гарантувати безпеку всім учасникам Ігор».

  Тим часом, завершується будівництво містечка, в якому мешкатимуть спортсмени. Офіційне його відкриття заплановане на двадцять четверте січня. Вже сьогодні запрацював медіацентр Олімпійських ігор. Для висвітлення змагань акредитувалися майже сто найвідоміших ЗМІ світу. У Сочі готуються прийняти близько шести тисяч журналістів. Перші команди кореспондентів уже почали перевозити до медіацентру своє обладнання.

  Олександра Сікорова, прес-офіцер медіацентру: «Ми готовы. Сейчас техники помогают компаниям въезжать в медиацентр».

  Церемонія відкриття Зимових олімпійських ігор у Сочі розпочнеться сьомого лютого о двадцятій годині чотирнадцять хвилин за місцевим часом. Сценарій дійства тримають у таємниці. Усі його учасники підписали документ про нерозголошення. Участь у шоу візьмуть три тисячі артистів і дві тисячі волонтерів. Про неможливість відвідати змагання уже оголосили перші особи Сполучених Штатів, Великої Британії, Німеччини, Франції, Польщі, Литви, Естонії, Бельгії та Люксембургу. Офіційна причина - завантаженість особистого графіку. Політологи ж кажуть - це бойкот Олімпіади. Таким чином західні країни начебто засуджують регулярні порушення прав людини в Росії.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Нігерійські пірати відпустили із полону українського капітан судна «Альтеа»
  Наступний матеріал
  На Євромайдані співають колядки
  Теги:
  Loading...