Безлад в Тунісі: ситуація станом на день 16.01.2011 [репортаж]

  Солдати і танки залишаються у центрі туніської столиці. Мешканці передмістя створюють загони самооборони, озброюючись кийками та битами. Озброєні мародери досі орудують в місті. Європейські туроператори масово вивозять відпочивальників. Тим не менше, новий президент, дав доручення прем`єру формувати уряд.

  Танки, гелікоптери і численні загони військових. Армія патрулює вулиці у більшості крупних міст Тунісу. Проте, не всі квартали вдається взяти під контроль. Є такі, що існують за законами вуличних банд та мародерів. Подекуди і досі лунають постріли. Люди з саморобною зброєю охороняють свої помешкання.

  Навести лад у країні пообіцяв тимчасовий президент.  Фуад Мебазаа склав присягу напередодні і відразу взявся за справи - доручив прем`єр-міністру сформувати уряд із залученням опозиційних сил. Перемови вже розпочалися. Водночас, тривають арешти родичів і прибічників поваленого презитдента.  Сам Зін Абідін бен Алі ще в п`ятницю втік до Саудівської Аравії. Туристи, про усі новини,  здебільшого, дізнаються від туроператорів та місцевих ЗМІ. Але попри те, що на курортах спокійно - настрою відпочивати вже не лишилося.  

  Більшість туристів вже полишили неспокійну країну. Позаяк, військові розблокували повітряний простір. 

  Заворушення у Тунісі розпочалися ще наприкінці грудня. Тиждень тому вони переросли у масові сутички населення із поліцією. Загинули, за різними даними, від шестидесяти до ста людей. Зокрема від ножового поранення помер племінник поваленого президента.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  2.000 туристів заблоковані у Чилі через масові протести громадян
  Наступний матеріал
  Тиснява в дискоклубі в Будапешті - загинули 3 жінки
  Теги: