Коти магазинів Гонконгу 5 канал

Без кота і крамничка не та: Чотирилапі жителі магазинів Гонконгу стали героями фотовиставки

Альбом та виставку світлин створив фотограф з Данії, що оселився у місті понад рік тому

Сотні крамничок, різні власники і товари. Об’єднує їх одне – майже в кожній є кіт. Таке враження від старих кварталів Гонконгу має фотограф із Данії, що живе тут понад рік. Щодня він гуляє містом і фотографує чотирилапих у різноманітних магазинах. Знаходить їх усюди – і на прилавках, і на горищах, і на мішках із крамом, і просто на підлозі. Продавці і власники крамничок кажуть – фотограф не помилився. І навіть допомагають йому ловити котів у об'єктив.

"Було б дуже дивно мати магазин і не мати кота. Майже всі магазини із таким крамом як у нас – а це сушені морепродукти – мають котів. Ну, 80% так точно. Бо і цей крам, і сушені китайські трави приваблюють мишей. Коти потрібні, щоб їх ловити", – розповідає Юп Мон Лау, власник кота Товстуна.

Перші світлини фотограф розмістив в інтернеті. Після шаленого успіху створив фотоальбом під назвою "Коти магазинів Гонконгу". Відкрито і спеціальну виставку. Фотограф каже, що хотів показати не просто котів і крамнички, а й теплі стосунки між хвостатими та їхніми господарями. А також зберегти для майбутніх поколінь те, що може невдовзі зникнути.

"У цьому районі – безліч традиційних гонконзьких крамничок. Хоча місто міняється, модернізується – тут з’являються кав’ярні, бутіки, галереї. Торгові точки можуть кудись переміститися, або взагалі зникнути, і я хотів зафіксувати їх для майбутніх поколінь. Ці фото – поза часом, тут ніщо не вказує, що це 2016 рік, вони могли бути зняті і 30 років тому, і виглядати так само", – пояснює фотограф Марсель Хайнен.

Деякі світлини містять і візуальну загадку. Наприклад, на кожній є кіт. Але не скрізь просто його помітити. Митець підкреслює – це результат тривалих спостережень за котами, які вміють ховатися на видних місцях, та ще й так, що не знайде навіть господар. Найпростіший спосіб миттю відшукати чотирилапого – щоправда, не на фото, а в реальній крамничці – це запропонувати йому щось смачненьке. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
На Луганщині у новорічну ніч бойовики "привітали" захисників Сизого з "Градів"
Наступний матеріал
Пашинський розповів про розмір бюджету Міноборони
Теги:
Loading...
Знайомтесь: Пітбуль на ім'я Брінкс – найщасливіший собака у світі

Знайомтесь: Пітбуль на ім'я Брінкс – найщасливіший собака у світі

У Росії на кордоні ворона не пустила естонця додому, вихопивши в нього паспорт

У Росії на кордоні ворона не пустила естонця додому, вихопивши в нього паспорт

В Англії показали малюка рідкісних жирафів Ротшильда

В Англії показали малюка рідкісних жирафів Ротшильда

У мережі з'явилося відео нічного нападу в клубі Стамбула

У мережі з'явилося відео нічного нападу в клубі Стамбула