5.ua

Берлусконі позбавляють сенаторських повноважень

  Перше засідання комісії відбулося напередодні. А голосування щодо статусу екс-прем’єра – пройде вже сьогодні увечері.

  На початку серпня судді визнали політика винним у фінансових махінаціях. За даними прокуратури, будучи при владі, він недоплатив податків на 7 мільйонів євро. Берлусконі засудили до чотирьох років за ґратами, щоправда, три з них – одразу скоротили за амністією. Також суд заборонив екс-прем’єрові обіймати державні посади протягом п’яти років.

  Аналітики вважають: виключення Берлусконі з Сенату може призвести до політичної кризи у країні. Його однопартійці, що входять до керівної коаліції, заявили: якщо дона Сильвіо позбавлять депутатських прав – вони відмовляться підтримувати чинний уряд.

  Стефанія Пеццопане, сенатор від Демократичної партії: «Феміда сказала своє слово, рішення суддів остаточне. Сенатська комісія не може його оскаржувати і мусить вчинити так, як вимагає закон».

  Лючіо Малан, сенатор від партії "Народ свободи": «Коли головна політсила коаліції виступає проти члена партії-союзника – то про жодну співпрацю надалі не може бути і мови. Якщо Сильвіо Берлусконі позбавлять повноважень, уряд може більше не розраховувати на нашу підтримку».

   

  Попередній матеріал
  На виборах у Норвегії перемогли консерватори і націоналісти
  Наступний матеріал
  Україна не проміняє євроінтеграцію на Митний союз,- Вілкул