Берлусконі оприлюднив умови своєї відставки

  Італійський прем`єр-міністр Сильвіо Берлусконі погодився піти у відставку, щойно парламент країни затвердить економічні реформи, обіцяні Євросоюзу. Цього від голови Кабміну вимагали і опозиціонери, і партнери по коаліції. Напередодні, під час голосування по бюджету, Берлусконі втратив більшість у нижній палаті парламенту.

  Рейтинг Сильвіо Берлусконі ще ніколи не опускався так низько - менше чверті італійців підтримують свого прем`єра: "Економічна криза у розпалі, а уряд - не квапиться з реформами". Такі самі звинувачення лунають від президента Італії, Джорджіо Наполітано, і від закордонних кредиторів. Минулого тижня Міжнародний валютний фонд розпочав перевірку обіцяних, але так і не впроваджених реформ. Навіть партнери Берлусконі по коалції закликали його піти у відставку.

  Нунція ді Джіроламо, член Вільної народної партії: "Боссі закликав Берлусконі до відставки. Він має іншу позицію. Боссі чесна людина, він обговорить все з Сильвіо. Але він просив його піти". 

  Попри тиск колег, Сильвіо Берлусконі до останнього відкидав можливість своєї відставки. У понеділок - на особистій сторінці в мережі "Фейсбук" - завірив читачів, що не полишить посади. Та й перед засіданням парламенту у вівторок Берлусконі виглядав упевнено. Коли ж почалося голосування, прем`єр помітно занепокоївся. Після оголошення результатів - фотокамери зафіксували нотатку "308. 8 зрадників". Восьмеро колишніх прихильників прем`єра перейшли на бік опозиції та утрималися від голосування.

  П’єрлуіджі Берсані, лідер Демократичної партії: "Якщо ви маєте хоч трохи здорового глузду - складіть повноваження. Від себе ми зробимо все можливе".

  Массімо Донаді, лідер Партії італійських цінностей: "Це дуже важкий момент для країни. Ми сподіваємося, вони підуть у відставку якомога швидше. Більшості вже немає. Країні потрібен новий уряд".

  За свою політичну кар`єру Сильвіо Берлусконі уже півсотні разів стикався з недовірою парламенту. Ні це, ні десятки судових процесів досі не змусили його піти у відставку. Однак тепер Ітлаія - на межі боргової кризи, а до всебічного тиску на прем`єра долучилася і міжнародна спільнота. Після провального голосування, Сильвіо Берлусконі зустрівся з президентом і офіційно погодився піти у відставку, щойно парламент ухвалить реформи. 

  Попередній матеріал
  Новий парламент Польщі провів перше засідання
  Наступний матеріал
  Рекордні торги на аукціоні сучасного мистецтва в Нью-Йорку
  Теги: