Бенедикт XVI: священики, що знущаються над дітьми будуть покарані

  Католицька церква буде карати священиків, що чинять насильство над дітьми, активно протидіяти і запобігати подібним злочинам. Про це Папа Римський вперше публічно заявив вірянам на площі святого Петра у Ватикані. Раніше подібні висловлювання з`являлися лише у письмовому вигляді або ж були звернені безпосередньо до жертв розбещення. Як саме церква боротиметься зі священиками-педофілами Бенедикт XVI не повідомив. Тим часом потерпілі від подібних злочинів самотужки добиваються правосуддя. Так, у Бразилії заарештували вісімдесяти три річного священика, якого підозрюють у сексуальному насильстві над дітьми.

  Папа Римський поділився результатами подорожі на Мальту під час традиційного щотижневого звернення до католиків у Ватикані. Цього разу зустріч особливо урочиста - люди мають змогу вперше привітати Бенедикта XVI із 5-річчям понтифікату, яке  він відзначив у понеділок - без жодних публічних святкувань. Глава католицької церкви уперше публічно говорить про непросту зустріч - із жертвами сексуальних домагань. Присутнім на площі святого Петра понтифік обіцяє, так само, як сказав і потерпілим - винні будуть покарані, церква про це подбає.

  Жертви сексуального насильства домагалися правосуддя десятиліттями. Адже більшість скандалів, що їх зараз оприлюднюють, відбувалися у 70-х роках минулого століття. Чимало злочинців - уже померли. Ті, хто досі живий, - мусять бути покарані, - упевнені потерпілі. Так, за свідченнями десятків людей, у Бразилії заарештували 83-річного священика Луїса Маркеса Барбосу. Тривають слухання. Паралельне розслідування цього випадку розпочала і церква. Духовенство тих держав, де кояться подібні злочини, закликають людей не приховувати фактів.

  Однією з перших держав, де оприлюднили свідчення про педофілію у католицькій церкві, стала Ірландія. Жертвами злочинців у рясах були переважно діти у сирітських притулках. Бенедикт XVI навіть вибачився перед ірландцями, що зазнали насильства - у письмовому зверненні. Окрім Ірландії шокуючі факти почали оприлюднювати й інші країни - Німеччина, Австрія, США. Постраждалі звинувачують не лише самих ґвалтівників, але й те вище духовенство, котре знало про знущання над дітьми, і приховувало правду, щоби не зашкодити іміджу церкви. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві презентували нову банкноту $100
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа ТУ-154: у Польщі поховали Анну Валентинович
  Теги: