5.ua

Баррозу розуміє, чому Україна поновила активні дії проти терористів

  Уникати насильства закликав Росію та Україну президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Під час виступу на сесії Європарламенту він наголосив: Євросоюз розуміє та поважає рішення Президента України Петра Порошенка припинити одностороннє перемир'я та захищати територіальну цілісність та суверенітет країни.


  Водночас, Жозе-Мануель Баррозу підтвердив, що Євросоюз і надалі демонструватиме Росії неприйнятність її поведінки, і допомагатиме Україні розвивати демократію та долати економічну кризу.

  Напередодні Парламентська асамблея ОБСЄ засудила окупацію України та закликала дотримуватися принципу непорушності кордонів. Відповідну декларацію ухвалили на сесії у Баку. Російська ж делегація на знак протесту голосувати відмовилася. Тож за Бакинську декларацію віддали голоси 99 делегатів, проти висловився 1, іще дев'ятеро утрималися.

  Окрім засудження вторгнення на українську територію, у документі також закликають Росію скасувати анексію Криму, припинити втручатися у справи України, залишити окуповані 2008 року грузинські території і відвести війська від кордонів країн Балтії.

  Разом із цим, ЄС не спромігся ввести обіцяні секторальні санкції проти російської економіки, попри невиконання Кремлем умов мирного врегулювання.

  Попередній матеріал
  РНБО: З Донецької ОДА тікають бойовики
  Наступний матеріал
  Яценюк відправляє спецкомісію для перевірки використання коштів у зону АТО
  Теги:
  Loading...