Бангкок продовжує боротьбу з найпотужнішою за 50 років повінню

  Центру Бангкока загрожує затоплення. Про це повідомляє канал CNN. Влада столиці розпорядилася збільшити кількість захисних споруд. Греблі з мішків із піском загородили дорогу на північ Бангкока, звідки може прийти висока вода.

  Таїланд переживає найпотужніші за останні 50 років повені. У полоні води країна з липня. У постраждалих почали виявляти такі недуги, як лихоманку Денге, лептоспіроз та бактеріальну діарею.

  Тайці почали вже потроху звикати жити, як італійці у Венеції. Висока вода дошкуляє країні від літа. Тож, гумові чоботи і човни замість машин - звичайна справа для мешканців затоплених районів Бангкока. Ось жінка припливла до так званої оселі. Притулок, як і ще кілька постраждалих родин, вона знайшла у бетонних блоках, що звели до повені для будівництва мосту. Люди облаштували у тимчасових оселях і спальні, і вітальні. Єдина незручність - москіти, які швидко розмножуються за вологості.

  Празит Джанкам, таксист: "Коли вода прибувала, ми з дружиною почали шукати місце, куди переселитися з підтопленого будинку і побачили ці блоки, які звела будівельна компанія. Ми живемо тут уже  місяць".

  А цей хлопчик просто посеред столиці вирішив порибалити із сачком у руках. Води по коліна у Бангкоку у кількох районах. Щонайменше десять днів знадобиться владі, щоби відкачати воду повністю. А поки що цетру столиці все ще загрожує затоплення. Висока вода відступила лише у західній частині Бангкока. Подекуди мешканці збираються у такі собі комуни, самотужки купують насоси і зводять греблі, щоби врятувати свої помешкання.   

  Наттапонг Чантамронг, працівник заводу: "Ми допомогаємо один одному. Живемо, наче у справжній комуні. Завдяки спільним зусиллям з укріплення житлового кварталу - наших осель не дісталася вода".

  Манасаві Пічіт-Атракуль, підприємець: "Ми сьогодні вже розчистили і прибрали навколо офісу. Але тут ще багато роботи. Зберемося ще завтра".

  Мешканці Бангкока сподіваються лише на вищі сили, які можуть відвести від них усі невдачі. Відзначаючи свято повного місяця, яке має символізує кінець сезону дощів, усі учасники спустили на річку Чао Прая вінки з пальмового листя, квітів та свічок, і молилися, щоби повінь полишила Таїланд.

  Віласіні Рінпрача, учасниця фестивалю: "Я молилася, щоби спала висока вода. Хочу, щоби все стало, як раніше, щоб ми могли знову повернутися до нормального життя. Моє помешкання - не постраждало від повеней, а от житло моєї доньки - затопило".

  Найпотужнішу повінь за останні п`ятдесят років у Таїланді спричинили зливи. У полоні високої води майже третина країни від липня. Відтоді - загинули більше півтисячі людей.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії стартував заключний етап чемпіонату світу з ралі
  Наступний матеріал
  Британський путівник "Lonely Planet" радить відвідати Україну
  Теги: