Байден: США не підуть на поступки Путіну

  Жодних поступок для Путіна: США не послаблюватиме санкції проти Росії, доки вона не виведе свої війська з України. Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.


  Посадовець закликав Путіна виконувати свої обіцянки. Він також наголосив, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму, вважають і вважатимуть півострів українською територією.

  "Якщо Росія виконає свої зобов`язання і почне поважати суверенітет і територіальну цілісність України, то Сполучені Штати могли б розпочати раціональні дискусії щодо санкцій, але поки що цього не сталося. Зараз спостерігається посилення Росією провокативних дій, невиконання нею Мінських домовленостей, і якщо російська влада й далі діятиме таким чином, то Росії доведеться дорожче заплатити за власні дії, і вона стане більш ізольованою", – запевнив віце-президент.

  Під час зустрічі Петро Порошенко і Джозеф Байден погодилися: мінський формат є найбільш прийнятним для вирішення збройного конфлікту на Сході України. За словами Президента України, для його реалізації необхідно припинити вогонь, створити буферну зону і почати політичний процес вирішення ситуації, що склалася. Це, зокрема, проведення місцевих виборів за українським законодавством.

  Президент України зазначив: "Ми прийшли до повної згоди, що найбільш прийнятним базовим форматом для забезпечення мирного процесу є формат Мінських переговорів – тристоронньої контактної групи, де ми маємо забезпечити декілька ключових моментів мінського мирного плану. Це негайне припинення вогню, створення буферної зони, негайний відхід від лінії зіткнення, перекриття кордонів, виведення іноземних військових підрозділів і броньованої техніки, а також негайний початок політичного процесу".

  Крім того, Порошенко з Байденом обговорили питання безпеки, оборони та енергетики. Домовилися про те, що Білий дім виділить Україні 20 мільйонів доларів на проведення реформ, а також 3 мільйони на гуманітарну допомогу переселенцям зі Сходу.

  Попередній матеріал
  Україна та Росія уклали угоду на поставки ядерного палива
  Наступний матеріал
  Працівника СБУ засудили на 7 років за летальне ДТП