Багатотисячними мітингами, страйками та бійками відзначив світ 1 Травня

  Багатотисячними мітингами, страйками та бійками відзначив світ 1 Травня. У Туреччині учасники святкової демонстрації спробували прорвати кордони поліції, оскільки влада заборонила їм відзначати першотравень на звичному місці. У Бангладеш мітингарі згадали пам’ять більш, ніж 400 загиблих унаслідок обвалу будівлі зі швейними фабриками. Греки на Перше травня влаштували масштабний страйк, а російські профспілки вивели на вулиці Москви не очікувано велику кількість людей.

  Арештами, водометами та сльозогінним газом зупинила турецька поліція колону мітингарів перед центральною площею Стамбула. Міська влада заборонила проводити там святкування Першого травня через будівельні роботи. Учасники демонстрації ж заявили, що уряд з політичних причин захотів зірвати відзначення, й спробували прорвати кордони правоохоронців. Після перевороту у 1980-ому році турецька влада скасувала вихідний на Перше травня. У 2010-ому його відновили під тиском профспілок.

   

  Еркан Каракас, учасник демонстрації: "Раніше наші першотравневі мітинги проходили мирно, тому що влада не забороняла їх. Тепер поліція запровадила певні обмеження на рух колони, і це призвело до сутичок".

   

  Смертної кари для власника будівлі, що минулого тижня завалилася у Бангладеш, вимагали учасники першотравневої демонстрації в Дацці. Кількість жертв трагедії перевищила чотири сотні, ще сто п’ятдесят людей вважають зниклими безвісти.

   

  Машрефа Мішу, лідер профспілок: "Вимагаємо смертної кари для власника будівлі! А також - компенсації для постраждалих і безпечних робочих місць на інших фабриках".

   

  Страйком зустріли Перше травня у Греції. У країні не ходять пороми, із значними перебоями працює залізниця і громадський транспорт, а в лікарнях чергують лише екстрені зміни медиків. Профспілки вимагають в уряду не запроваджувати нові антикризові заходи й скасувати всі попередні.

   

  Андреас Баліатсос, член профспілки: "Перше травня залишається надзвичайно актуальним. Ми змушені боротися за ті ж речі, що відстоювали його засновники у дев`ятнадцятому столітті. Влада забрала 8-годинний робочий день, скасувала всі права робітників і збільшила пенсійний вік".

   

  Майже сто тисяч людей вийшли на першотравневий мітинг у Москві. Організатори акції подавали заявку на меншу кількість учасників. Підтримали демонстрацію, здебільшого члени проурядових профспілок та правлячої партії.

   

  Степанида, учасниця демонстрації: "Сподіваюся, що з Божою поміччю, мене не звільнять з фабрики через те, що я застара. Бажаю миру і добробуту всьому світу. Хай власники фабрик прийдуть сюди і побачать, що справді потрібно робітникам".

   

  Значно менш масштабні мітинги провели на Перше травня в російській столиці ультраправі та ультраліві активісти. Поліція повідомляє, що закону їхні дії не суперечили. А от у Санкт-Петербурзі правоохоронці затримали два десятки людей за порушення громадського порядку. Вони, начебто, заважали святкувати Перше травня учасникам офіційної акції.

   

  Олександр Войтко, "5 канал".

   

  Попередній матеріал
  Фюле сподівається, що Україна виконає рішення Страсбурга
  Наступний матеріал
  Трьох студентів затримали у Бостоні за підозрою у причетності до теракту під час Марафону
  Теги:
  Loading...