Протести у Франції
Протести у Франції 5 канал

Багатотисячні протести у Франції: чому працівники оголосили страйк

Уряд Макрона планує скоротити 120 тисяч робочих місць, знизити мінімальні зарплати і зменшити виплати за лікарняними. Це і спричинило обурення у французів

У Франції на протести вийшли сотні тисяч працівників державного сектору. Вони виступають проти економічних реформ, що їх пропонує президент Еммануель Макрон, передає "5 канал".

Так, уряд Макрона планує скоротити 120 тисяч робочих місць, знизити мінімальні зарплати і зменшити виплати за лікарняними. Працівники державного сектору такі заходи вважають порушенням своїх прав.

Найбільші профспілки країни об'єднались і оголосили страйк – по всій Франції на роботу не вийшли вчителі. Третину авіарейсів скасували, залізниці працюють із перебоями.

У найбільших містах відбулися акції протесту. У Парижі вони подекуди переросли у сутички з поліцією. Кілька людей зазнали поранень, щонайменше трьох осіб затримали. Представники профспілок оголосили, що планують протести й на наступний місяць.

"Ми вимагаємо від уряду змінити плани, які стосуються купівельної спроможності бюджетників. Влада не припиняє вживати заходів, які шкодять добробуту громадян. Державний сектор постраждав найбільше від політики Еммануеля Макрона. Думаю, ми сьогодні досягли певного успіху, адже 9 спілок діють спільно", – заявила голова Союзу фінансистів Франції Бернадетт Круазо. 

Попередній матеріал
Прем'єр-міністр Чехії: Заява Земана щодо Криму різко суперечить позиції уряду
Наступний матеріал
Порошенко ввів у дію рішення РНБО "Про Ставку верховного головнокомандувача"
Loading...