5.ua

Азаров: Україна активно користується статусом спостерігача на саміті ЄвразЕС [відео]

   

  Україна активно користується статусом спостерігача на саміті Вищої євразійської економічної ради, заявляє прем’єр Микола Азаров. Утім із главою Російського уряду говорять про цілком конкретні речі. Зокрема - про купівлю Кремлем українських суверенних облігацій на суму три мільярди доларів. Це - перший транш із виділених Росією п’ятнадцятьох мільярдів. Кошти можуть допомогти Нацбанкові найближчим часом втримати стабільний курс гривні.

  Микола Азаров, прем’єр-міністр України: «Я хочу с большим удовлетворением отметить, что сегодня действительно наш Национальный банк получил на свой счет первый транш. Это для нас такое стабилизирующее, стабилизирующий фактор, очень серьезный стабилизирующий фактор. Благодаря достигнутым договоренностям наши рейтинги поднялись. То есть мы из той вышли зоны, в которой находились по финансовой ситуации».

  Дмитро Медведєв, прем’єр-міністр РФ: «Мы действительно должны реанимировать очень многое из того, что за последнее время было к сожалению растрачено в украино-российских отношениях. Поэтому важно восстановить и торгово-экономическое и инвестиционное сотрудничество. Будем двигаться в рамках тех планов которые намечены».

  Про вступ України до Митного союзу на засіданні у Москві - не йшлося, запевняють політики. Співпраця із країнами, що входять у цей союз розглядається у першу чергу як співробітництво у рамках зони вільної торгівлі. Тим часом Вірменія на нинішній зустрічі підписала дорожню карту щодо приєднання до Митного союзу та Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном. Це сталося - попри масові протести в країні. Сотні вірменів вийшли на вулиці ще на початку грудня - оскаржувати проросійський вектор. Утім 23-го грудня - вірменський парламент ратифікував угоду, яка передала у цілковите володіння російського «Газпрому» - компанію «АрмРосгазпром», що займалася транспортуванням і розподілом газу та енергетикою.

  За символічну суму в один долар продав свою газотранспортну систему Росії - і Киргизстан. Президент Алмазбек Атамбаєв запевнив, що країна не здатна самотужки вивести із кризи підприємство «Киргизгаз». А новий власник - російський «Газпром» - має інвестувати у його модернізацію понад півмільярда доларів.

  Володимир Путін, президент Росії: «Сегодня на рассмотрение выносится дорожная карта дальнейших мероприятий по присоединению Армении. в стадии согласования находиться аналогичный документ по Киргизии. Намерены и  впредь оказывать Еревану и Бешкеку необходимые меры поддержки». 

  За підсумками засідання ради - у Кремлі розраховують і наступні кроки. Зокрема - угоду про створення Євразійського економічного союзу. Яка, на думку Володимира Путіна має бути підписана до першого травня наступного року. Потому документ мають ратифікувати парламенти країн-учасниць. Якщо це станеться - почати свою роботу ЄвразЕС має з першого січня, 2015-го року.

  Нонна Стефанова, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Занедбана будівля на один день перетворилася на виставкову галерею
  Наступний матеріал
  Який тип людей найчастіше зустрічається серед учасників Євромайдану [відео]
  Теги:
  Loading...