Фото wikipedia.org

Австралія ввела санкції проти 50 росіян та 11 компаній через події в Україні

  Уряд Австралії оголосив про розширення санаційного списку проти Росії у зв‘язку із ескалацією кризи в Україні.


  Як повідомляється на сайті МЗС Австралії, у четвер набувають сили санкції проти 50 осіб та 11 компаній, які "мали відношення до загрози суверенітету та територіальній цілісності України".

  Санкції введено стосовно радника президента РФ Сергія Глазьєва, глави Совфеда Валентини Матвієнко, сенатора Андрія Клішас, спікера Держдуми Сергія Наришкіна, депутатів Олени Мізуліной та Олексія Пушкова, віце-прем'єрів Дмитра Рогозіна і Дмитра Козака, помічників президента РФ Владислава Суркова, Володимира Кожина та Андрія Фурсенко, голови адміністрації президента РФ Сергія Іванова, перша заступник голови адміністрації Кремля В'ячеслава Володіна та Олексія Громова, в.о. глави Криму Сергія Аксьонова, бізнесменів Юрія Ковальчука, Аркадія, Бориса Ротенбергов, Геннадія Тимченко, глави РЖД Володимира Якуніна, а також ряду лідерів невизнаних ДНР і ЛНР.

  У список також додані 11 російських компаній, у тому числі банк "Россия", СМП-банк, ИнвестКапиталБанк, "Стройтрансгаз", "Черноморнефтегаз" і "Стройгазмонтаж".

  Про прийдешнє розширення списку санкцій по Україні Австралія попереджала наприкінці травня. Як заявила тоді міністр закордонних справ Джулі Бішоп, імена нових фігурантів переліку будуть оприлюднені пізніше, щоб перераховані в ньому фізичні та юридичні особи не могли ухилитися від санкцій шляхом відчуження активів чи іншими способами.

  У березні після анексії Росією українського Криму Австралія вже внесла до списку санкцій 12 осіб.

  Нагадаємо, раніше неодноразово список санкцій проти Росії розширювали США та ЄС. Зараз у "чорному" списку США значаться 43 особи та 19 компаній. ЄС запровадив санкції проти 49 людей та двох компаній.
  Попередній матеріал
  Скандально відомий нардеп-регіонал Левченко не виходить на зв'язок
  Наступний матеріал
  Чотири людини загинули внаслідок аварії на шахті в Торезі