Австралія оговтується після найпотужнішого в своїй історії циклону

  Циклон Ясі слабшає і поступово залишає територію Австралії. Через стихію, що вирує на зеленому континенті вже третій день, загинула одна людина, ще двоє - зникли безвісти. Найбільше постраждали невеликі міста на узбережжі - там пошкоджено 90 відсотків будівель.

  Мешканці прибережних міст, які першими зазнали ударів руйнівного циклону, уже почали ремонтувати будинки й розбирати завали. У Таунсвіллі відкрили аеропорт, наразі тільки для військових, що прибувають на допомогу.

  Джулія Гіллард, прем`єр-міністр Астралії: "4 тисячі військових допомагатимуть місцевим мешканцям розбирати завали та відновлювати міста. Я також вдячна армії за допомогу під час евакуації та підготовки до стихійного лиха".

  Міста, віддалені від моря, майже не постраждали. Експерти вважають, австралійцям надзвичайно пощастило. Від більш серьйозних наслідків країну врятувала невисока заселеність районів - усього три людини на квадратний кілометр - і ретельна підготовка. Оскільки циклони тут відбуваються щонайменше раз на два місяці, будинки зводять дуже міцними. В очікуванні циклону Ясі їх укріпили додатково. 

  Ендрю, мешканець Мішн-Біч: "Багато чого зламалося, утім могло бути й гірше. Мороз по спині, коли я все це бачу. Я впевнений, ми все це подолаємо".

  Циклон Ясі - метеорологи називають найпотужнішим за всю історію Австралії. Вони зазначають - у його центрі швидкість вітру сягала 280-ти кілометрів за годину. Найбільшої шкоди стихія завдала сільському господарству. Знищена значна частина посівів цукрової тростини. Це вже призвело до різкого подорожчання цукру в усьому світі.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Південь США потерпає від снігопаду і крижаного дощу
  Наступний матеріал
  До Брюсселя прибувають учасники енергетичного саміту ЄС
  Теги: