Аварія лайнера "Коста Конкордія": усі 35 українських туристів - врятовані

  Майже удвічі - до 17-ти осіб - зменшився перелік зниклих безвісти в аварії круїзного лайнера "Коста Конкордія". Це - 11 пасажирів та шестеро членів екіпажу. Усі 35 українських туристів - врятовані. 27 з них - повинні прибути до Києва близько шостої вечора. Інші повернуться на батьківщину власним коштом завтра.

  Тим часом сьогодні із лайнера врятували трьох людей. Останнім - дістали члена екіпажу судна, який провів у напівзатопленій каюті більше доби.

  ***

  Водолази та рятувальники - не полишають корабель Коста Конкордія. Судно поступово йде під воду, тож пошукові команди працюють у посиленому режимі. Із напівзатонулого корабля вже витягли трьох людей. Це - пара молодят із Піденної Кореї та член екіпажу. Туристи почуваються добре, а у працівника лайнера - зламана нога. Рятувальники упевнені - у каютах ще залишаються вцілілі.

  Косімо Нікастро, капітан судна берегової охорони: "Ми продовжуємо шукати людей, які можуть перебувати у каютах корабля. Ситуація дуже складна й небезпечна. Водолази та рятувальники щогодини ризикують своїм життям. Але поки залишатиметься хоча б якась надія знайти вцілілих - пошукові роботи триватимуть".

  Поліція затримала капітана судна Франческо Скеттіно та його старшого помічника. Обидва переконують: лайнер зіткнувся - із не позначеною на мапі підводною скелею. Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом катастрофи та загибелі людей. Окрім цього, капітана - звинувачують у втечі з корабля. За морським кодексом, він зобов`язаний рятувати судно та пасажирів під час катастрофи і має залишити корабель останнім. Утім, за даними прокуратури, капітана  бачили на березі задовго до завершення евакуації, яка тривала понад 7 годин. Він ці закиди відкидає.

  Фраческо Скеттіно, капітан: "У момент такого тиску потрібно ухвалювати рішення, тверезо обирати кращий варіант дій. Власне, майже всі пасажири - врятовані. Ми - залишили судно останніми".

  Розслідування причин катастрофи триває. Слідчі вже вивчають чорну скриньку з лайнера. Врятовані пасажири розповіли, що перед аварією вони чули вибух, після чого - на судні зникло світло. А за кілька хвилин - лайнер налетів на риф. Туристи скаржаться, що екіпаж судна під час аварії  діяв украй неефективно. Зокрема,  від пасажирів приховували інформацію про аварію і не допомагали врятуватися. За словами українських туристів, коли сталася аварія їх взагалі замкнули у приміщенні і випустили вже в останні години евакуації.

  Людмила Яцишина, туристка з Росії: "Нам сказали, що це незначний інцидент і порадили просто залишатися в каютах. Коли ж пролунав сигнал тривоги і ми вибігли на палубу - там вже було дуже багато людей. Всі билися за місця у рятувальних човнах і виштовхували одне одного".

  Аварія, яка трапилася у п`ятницю - не перша в історії "Коста Конкордії". У 2008-ому  під час заходу до італійського порту Палермо корабель зіткнувся з доком і зазнав значних ушкоджень.

  Попередній матеріал
  Донеччанин встановив новий рекорд із піднімання гирі
  Наступний матеріал
  У Казахстані опозиція вимагає скасування результатів виборів
  Теги: