Фото andes.info.ec

Ассанж розповів, що його катували у британській в‘язниці

  Засновник ресурсу WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що його катували у британській в‘язниці до того, як йому надали притулок у посольстві Еквадору в Лондоні.


  Як пише еквадорське агентство Andes, напередодні Ассанж провів спільну прес-конференцію конференцію з міністром закордонних справ Еквадору Рікардо Патина.

  Австралійський журналіст взяв участь у цій прес-конференції за допомогою відеозв‘язку.

  За словами інформатора, його затримали без пред‘явлення звинувачень та п‘ять днів утримували у "одній із жахливих тюрем Великій Британії".

  "Мій стан здоров‘я був дуже поганим, мене били струмом по ногах", - розповів засновник WikiLeaks.

  Австралійський журналіст Джуліан Ассанж вже майже два роки знаходиться у будівлі посольства Еквадору у Лондоні, де йому надали політичний притулок. Вийти із будівлі він не може, оскільки його одразу заарештують та екстрадують до Швеції.

  У 2010 році Швеція видала ордер на арешт Ассанжа за «сексуальні домагання та згвалтування» - австралійця звинувачують у тому, що він вступив у статевий контакт із жінкою без презерватива.

  Сам інформатор переконаний, що арешт у Швеції буде лише приводом для висилки його до США.

  Починаючи з 2006 року сайт WikiLeaks оприлюднив тисячі секретних документів про спецоперації США на Близькому Сході та стратегічні американські військові об‘єкти.
  Попередній матеріал
  Кошулинський закрив засідання парламенту до 1 липня
  Наступний матеріал
  Рада підвищила мінімальну пенсію членам сімей загиблих військовослужбовців