5.ua

Асад надав ООН офіційну згоду на передачу хімічної зброї

  Якнайшвидше притягнути до відповідальності президента Башара Асада закликають міжнародну спільноту сирійські повстанці. Їхній лідер заявляє – передача бойових хімічних речовин урядових військ під міжнародний контроль не зупинить владу від скоєння нових злочинів. Прибічники опозиції також пообіцяли, що за жодних обставин не складуть зброї й воюватимуть аж до повалення чинного режиму.

  Салім Ідрісс, голова Верховної військової ради сирійських повстанців: «Міжнародна спільнота повинна вимагати не вилучення знаряддя скоєння злочину, а справедливого покарання тих, хто ним скористався. Асада та інших представників режиму потрібно якнайшвидше заарештувати. Наші ж бійці продовжуватимуть справу революції до перемоги».

  Передачу сирійської хімічної зброї під міжнародний контроль підтримує і британський уряд. Але міністр закордонних справ королівства заявив у парламенті, що для завершення цього процесу потрібно встановити чіткий кінцевий термін. У разі порушення домовленості – відразу покарати Дамаск.

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: «До всього, що заявляє сирійський режим, потрібно ставитися дуже обережно. Він роками обманював міжнародну спільноту щодо наявності хімічної зброї. Довгий час не допускав у країну інспекторів Організації об’єднаних націй. Але попри це, ми підтримуємо ініціативу про передачу арсеналу отруйних речовин під міжнародний контроль. Вважаємо, що це стане значним кроком уперед до вирішення сирійського конфлікту. Проте терміни завершення цього процесу мають бути обумовлені заздалегідь, а їхнє порушення – суворо каратися».

  Держсекретар Сполучених Штатів Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров обговорять у Женеві конкретний план передачі хімічної зброї Дамаска під іноземний контроль й розпочнуть підготовку до мирних переговорів між сирійськими владою та опозицією за міжнародного посередництва. Керрі вже прибув до Швейцарії. Лавров вилетів до неї після візиту до Казахстану. Перед відбуттям він розповів про план дій під час консультацій з американським колегою.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: «В наши делегации включены эксперты, которые решат и несколько технических вопросов. Мы должны быть уверены, что намерение Сирии передать химическое оружие под международный контроль – серьезно. Это позволит говорить о подготовке мирных переговоров».

  До американського народу зі сторінок «Нью-Йорк Таймс» звернувся президент Росії Володимир Путін. Він вкотре застеріг владу США про негативні наслідки удару по Сирії й закликав громадян країни не підтримувати такі дії Вашингтона. За словами президента Путіна, військова операція проти Дамаска дасть поштовх новій хвилі тероризму, яка може зачепити й Сполучені Штати.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Цьогоріч на форумі видавців у Львові представлено 23 країни [відео]
  Наступний матеріал
  Наймолодший пілот у світі – 5-річний китаєць