Армії країн Північної Європи об’єднають зусилля у протистоянні Путіну

  Посилити співпрацю у оборонній галузі для протидії ймовірній агресії з боку Росії домовилися держави Північної Європи та Балтії. Відповідне рішення ухвалили під час зустрічі міністрів оборони в норвезькому Осло.


  На ній були керівники оборонних відомств Фінляндії, Швеції, Норвегї, Данії, Великої Британії, Литви, Латвії та Естонії. Вони зауважили: останнім часом Росія регулярно ігнорує правила міжнародної авіації і провадить політику залякування, надсилаючи свої військові літаки аж до кордонів Ірландії і Португалії. Тож міністри погодилися активніше обмінюватися інформацією щодо російської військової активності і розширити навчання військово-повітряних сил у північній Європі.

  "Агресія Росії проти України, її постійні дестабілізуючі дії на Донбасі - драматично змінили безпекову ситуацію в усій Європі. Ми усі згодні: такі дії неприпустимі і порушують міжнародні закони. На додачу, Росія посилює військову активність у Балтійському морі та в Арктиці. За таких обставин нам слід узгодити спільні кроки для протидії можливій агресії", – запевнила міністр оборони Норвегії.

  Її британський колега Майкл Феллон у свою чергу підкреслив: "Цьогоріч у НАТО вже зафіксували понад сотню перехоплень російських військових літаків. Це утричі більше, ніж торік. Росія регулярно ігнорує правила міжнародної авіації і намагається залякувати навіть країни, що не мають з нею спільних кордонів. Надсилає свої військові літаки аж до кордонів Ірландії і Португалії. Ми не дозволимо Росії вторгатися у наш повітряний простір, як вона вже вторглася до Криму та на схід України. Нехай ведмідь залишається у своєму лісі".

  Попередній матеріал
  Швеція заявила про порушення її кордону невідомою субмариною
  Наступний матеріал
  Яценюк хоче на віце-прем'єра з євроінтеграції "одного з європейських лідерів"