5.ua

Арешт «грінпісівців» в Росії викликав хвилю протестів у всьому світі [відео]

  Звістку про арешт учасників акції «Грінпіс» у Баренцевому морі, екологи планети зустріли акціями протесту. У Канберрі активісти влаштували німий мітинг під будівлею російського посольства. Протестувальники із заклеєними ротами вимагали негайного звільнення так званої «арктичної тридцятки» – затриманих у Росії колег.

  Девід Ріттер, керівник «Грінпіс» у Австралії: «Російський президент сам сказав, що обвинувачувати цих людей у піратстві нерозумно. Вони брали участь у мирній акції проти божевілля російського гіганту «Газпрому», який прагне видобувати нафту в Арктиці. Час визволити активістів і ми вимагаємо від російської влади зробити це негайно».

  Акцію солідарності із затриманими «грінпісівцями» провели й активісти міжнародної природоохоронної організації у Гонконгу.

  Прентіс Ку, активіст «Грінпіс» у Гонконгу: «Буріння пришвидшить зміни клімату. А робити це в Арктиці – дуже небезпечно, бо сучасні технології не ідеально налаштовані на роботу у тамтешніх складних умовах. Якщо станеться витік нафти – його неможливо буде зупинити і це матиме жахливі наслідки для екосистеми, які ніхто не зможе побороти». 

  Фахівці з питань енергетики у російському відділенні «Грінпіс» стверджують, що ідея видобувати нафту на платформі «Пріразломная» – небезпечна, бо свого часу її будували з бракованих деталей.

  Володимир Чупров, директор з питань енергетики «Грінпіс» у Росії: «Платформа "Приразломная" – это собранное из частей – в том числе сэконд-хэнда с 84 года – из разных платформ сооружение. По заявлению руководства проекта, до 80% оборудования поставлялось в некоторые периоды в виде брака, бракованных деталей».

  Акції російських прикордонників у російському «Грінпіс» порівняли з інцидентом 28-річної давнини. Тоді у бухті новозеландської столиці Окленда Франція потопила човен «Рейнбоу Ворріор», який намагався завадити ядерним випробуванням на атолі Муруроа у французькій Полінезії.

  Іван Блоков, програмний директор «Грінпіс» у Росії: «Нам неизвестны случаи, когда целиком весь экипаж судна был бы арестован на берегу, не выпущен, включая врача, кока, просто всех. На неизвестно ни одного случая, когда судно "Гринпис" обвинялось бы в пиратстве».

  Унаслідок атаки на «Рейнбоу Ворріор» в Окленді загинув фотограф Фернанду Перейра. Його колегу – Дениса Синякова – напередодні у Мурманську арештували на 2 місяці попри те, що фотограф перебував на човні «Грінпіс» у Баренцевому морі за редакційним завданням. На знак протесту провідні інтернет-видання Росії вийшли без ілюстрацій. Відкритого листа з вимогою звільнити фотографа уже підписали понад тисяча журналістів. Разом із Синяковим у мурманське СІЗО напередодні потрапила іще 21 людина із «Арктик Санрайз». Іще вісьмом учасникам акції, в тому числі українському коку Руслану Якушеву, продовжили затримання на 72 години. Запобіжний захід для них суд оголосить уже в неділю.

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Задля дніпропетровської об'їзної хочуть знести десятки будинків – мешканці проти [відео]
  Наступний матеріал
  Прокуратура назвала кидок сніжкою в регіоналку «замахом на державного діяча» [відео]