Антиурядові протести охоплюють нові міста Лівії

  Антиурядові протести охоплюють нові міста Лівії. Услід за Тріполі та Бенгазі сутички розпочалися Рас-Лануфі. де розташований найбільший нафтопереробний завод. У столиці маніфестанти палять поліцейські відділки і захопили міжнародний аеропорт. Інформація з Лівії надходить суперечлива - мобільний зв`язок та Інтернет працюють з перебоями, закордоенні журналісти були змушені виїхати з країни. Син лівійського лідера Сейф аль-Іслам Каддафі заявив, що ситуація на межі громадянської війни і визнав помилки, як з боку мітингарів, так і поліції.

  Два найбільші міста Лівії після столиці, Бенґазі та Сирт - перебувають під контролем антивладних сил. Про це повідомила міжнародна федерація ліги прав людини, свідчення надходять і від очевидців - у соціальні мережі. Захопити міста антивладним силам допомогло те, що частина військових і поліції - перейшла на бік народу. Суперечливі свідчення надходять і зі столиці Лівії, Триполі. За даними каналу Сі-Ен-Ен тюрк, антивладні сили - захопили аеропорт. Ситуація у столиці - напружена, закриті приватні установи, державні заклади. Урядова будівля і поліцейські відділки - палають. Демонстранти та армія воюють за головну - Зелену площу столиці. Син Муаммара Каддафі в ефірі державного телебачення пообіцяв боротися за владу - до останньої кулі.   

  Сеїф Каддафі, син лівійського лідера Муаммара Каддафі: "Проллється кров. Ріки крові. Ви будете тікати із Лівії, оскільки нафти вже не буде і всі нафтові компанії виїдуть звідси, а також усі іноземці. Не буде роботи. Але світова спільнота не допустить хаосу у Лівії. Вона втрутиться, щоби зупинити це. Так і буде, і ви помиляєтеся, якщо чекаєте іншого. Дві тисячі кілометрів берегової лінії Лівії - поряд із Європою. Світ не допустить безладу в нашій країні".

  Муаммар Каддафі, що править Лівією 42 роки, подій поки що не коментує. Зате упродовж тижня протестів він кілька раз зустрічався зі своїми прихильниками. Державне телебачення не висвітлювало антивладних демонстрацій, утім, постійно транслювало мітинги на підтримку лідера. У понеділок деякі ЗМІ поширили повідомлення, що Каддафі утік з держави. Його син - це спростував. Суперечлива інформація і стосовно загиблих унаслідок протистояння за різними даними їх від двох до чотирьох сотень. Точні цифри назвати неможливо, адже незалежні ЗМІ у Лівії заборонені.  

  Рід Броді, речник організації HUMAN RIGHTS WATCH: "Ми можемо точно підтвердити загибель двохсот тридцяти трьох осіб. Більшість із них - мирні протестувальники, яких розстріляли із вогнепальної зброї представники сил безпеки у містах на сході країни. Зараз складається враження, що протести поширилися зі Сходу на інші регіони. Зокрема, на Триполі та інші великі міста. Ситуація дуже неоднозначна". 

  Світова спільнота засудила застосування сили проти мирних демонстрантів. Кілька лівійських дипломатів, обурені діями влади і з солідарності із протестувальниками - подали у відставку. Із тієї ж причини відмовився від портфеля і лівійський міністр юстиції. Іноземні держави готуються до евакуації своїх громадян із Лівії. Кілька країн ЄС уже направили свої літаки на Мальту, найближчу до неспокійного регіону державу. Росія вивозить співробітників своїх компаній. Про евакуацію оголосила і Туреччина. Утім турецьким літакам приземлитися у лівійському аеропорту не вдалося.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  МЗС уточнює списки громадян України, які перебувають на території Лівії
  Наступний матеріал
  Активістки руху "Фемен" закидали правоохоронців спіднім [відео]
  Теги: