Антикризові заходи Уго Чавеса (репортаж)

  Зарплати високопосадовців – скоротити, а мінімальну зарплату – збільшити. Такі антикризові заходи від президента Венесуели. А ще - Уго Чавес хоче збільшити податок з продажів і перекроїти бюджет країни. А щоби опоненти не галасували, про всяк випадок Чавес увів війська до штатів, які досі контролювала опозиція. Адже саме там видобувають найбільше у країні нафти, від якої залежить добробут Венесуели.

  "Димова завіса" - так критики Чавеса називають його економічні інціативи. Мовляв, головна мета лідера Венесуели - не порятунок від кризи, а маскування проблем. Венесуела, чия економіка напряму залежить від продажів нафти, давно відчуває наслідки здешевшання чорного золота. Щоби вивести країну із піке, Чавес хоче збільшити податок з продажів. А також - скоротити видатки на державні органи та урізати зарплату високопосадовцям.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Я наголошую, що скорочення цьогорічного бюджету жодним чином не вплине на економічний та соціальний розвиток. Цьогоріч я оголошую зростання мінімальної зарплати на двадцять відсотків, у два етапи - на десять відсотків з травня, і ще на десять - з вересня".

  Ініціативи Чавеса ще мають схвалити парламентарі, але жодних зволікань від них не очікують. Адже більшість депутатів - прихильники президента. Тим більше, що напередодні Уго Чавес посилив свій вплив у штатах, якими керують його опоненти. Тепер найбільші транспортні вузли країни контролює центральна влада, а не місцева. Серед них - і порт Маракаїбо.

  Мануель Розалес, мер Маракаїбо: "Чавес намагався усунути мене усіма способами, якими тільки можна. Він використовує свою владу, щоби знищити мене, але я хочу сказати: Чавесе, я не раз перемагав тебе під час підрахунків голосів, і переможу знову і доведу, що я - людина честі".

  Під контроль Каракаса транспортні вузли повертає венесуельська армія. Передусім військові зайняли морські порти у тих штатах, де видобувають найбільше у країні нафти. Їхні губернатори  - найзапекліші суперники Уго Чавеса. Підпорядкування аеропортів, автомагістралей та морських портів центральній владі суперечить Конституції. Утім, тиждень тому парламент Венесуели усе ж підтримав це рішення під приводом покращення системи транспортних послуг. 

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.18Мб)

  Попередній матеріал
  Президентські вибори в Македонії
  Наступний матеріал
  Невиліковній дитини зробили евтаназію всупереч волі батьків
  Теги:
  Loading...