Антикризове засідання МВФ не стабілізувало європейські фондові ринки

  Падінням акцій відреагували європейські фондові ринки на заяву про необхідність збільшення стабілізаційного фонду МВФ. Про неї повідомила напередодні глава фонду Крістін Лагард. Європейські ринки переживають непевність в очікуванні дефолту Греції та глибокої фінансової кризи в Італії та Іспанії.

  Європейські ринки акцій стрімко впали на початку торгів у понеділок. Основною причиною аналітики вважають сумніви в тому, що Міжнародний валютний фонд зможе запобігти фінансовій кризі в Європі. Більшість інвесторів побоюються, що банки постраждають через дефолт Греції. 

  Карстен Бжескі, провідний економіст банку ING: "Враховуючи те, як сьогодні відкрилися біржі, засідання МВФ нічого не змінило. Ми почули гарну заяву від представників Єврозони про те, що вони докладуть усіх зусиль для подолання кризи. Але яким чином - вони не повідомили".

  Напередодні Міжнародний валютний фонд провів антикризове засідання. На ньому Німеччина та Франція представила програму виходу Європи із кризи. Утім, план порятунку поки що не деталізований. За даними ВВС, він містить списання половини суверенного боргу Греції та збільшення стабілізаційного фонду майже вчетверо.

  Роберт Зеллік, президент Світового банку: "Під час зустрічі ми обговорювали глобальну ситуацію. Зростає небезпека того, що неспроможність ухвалити рішення в Європі та Сполучених Штатах може вплинути на світову економіку. Країни, що розвиваються, опиняться в небезпеці. А саме вони є рушієм економічного зростання".

  Найбільшою проблемою фінансистів лишається Греція. Через величезний бюджетний дефіцит країна не може віддавати борги. Зараз Афіни отримують допомогу від МВФ. Цього тижня місія Фонду прибуде до Греції вирішувати долю наступного траншу.

  Від країни вимагають швидше запроваджувати непопулярні заходи економії. Якщо цього не станеться - транш можуть скасувати, і вже за три тижні на Грецію чекатиме дефолт. У країні не припиняються страйки та протести.

  Греки: "Я сподіваюся, все зміниться на краще, а світова спільнота не дасть нам збанкрутувати".

  Греки: "Усе дуже сумно, дуже... Ми можемо лише вірити, що життя покращиться".

  За даними аналітиків, якщо єврозона розпадеться - у світі почнеться глобальна економічна криза. Її розмах буде більшим за Велику депресію 30-тих років минулого століття. Економісти очікують на засідання ради ЄС у Брюсселі наприкінці жовтня. На ній мають озвучити конкретні заходи, спрямовані на виведення Єврозони з кризи.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра відбудеться перший рейс нового "Боінга-787"
  Наступний матеріал
  Мешканці двох селищ на Дніпропетровщині скаржаться на сморід та забруднення
  Теги: