Аномальні морози в Європі - загинули понад 150 людей

  Понад півтори сотні людей загинули в Європі через переохолодження. Аномально низька температура - натепер у більшості країн. У Болгарії зафіксували найсильніший мороз за останні сто років. Метеорологи пояснюють: у цьому винний антициклон із Сибіру, і не обіцяють швидкого потепління.

  Найбільше від морозу потерпають безхатченки. У Польщі від початку тижня на вулицях замерзли 29 людей. Уночі температура в Варшаві впала до мінус 20. Хоча влада відкриває додаткові притулки, багато людей відмовляються туди йти та лишаються в наметах просто неба. Тому столицею почав курсувати спеціальний патруль. Він роздає безпритульним гарячу їжу, чай та каву.

  Катаржина Васовська, патрульна: "Щороку взимку ми намагаємося допомогти безхатченкам - розвозимо гарячу їжу. Співпрацюємо зі службою соцзахисту. Привозимо ковдри".

  Вітольд, безхатченко: "Я живу тут уже 4 роки. Взимку дуже складно. Виживаємо завдяки допомозі міських патрулів. Але до притулку я не хочу, у мене багато речей, за ними треба наглядати".

  У столиці Албанії, Тирані, такої кількості притулків, як у Польщі - немає. Тому від лютої зими потерпає значно більша кількість людей. Щоби допомогти бодай комусь, омбудсмен країни Іглі Тотозані пустив до офісу Палати правозахисників півсотні циган. Зазвичай, вони мешкають у нетрях на околиці міста. Утім, за таких морозів - вижити там дуже складно.

  Екрем Мустафай, циганка: "Ми тут, тому що більше немає куди йти. Ми з дітьми - на вулиці. Зараз дуже холодно. Моєму найменшому 3 місяці, старшому - 7 років".

  Іглі Тотозані, омбудсмен Албанії: "Я дозволив людям жити в офісі, тому що не можу дозволити їм замерзнути. Зима дуже сувора. Нехай лишаються тут, поки не знайдеться якесь житло".

  Сусідні країни - також мерзнуть. Боснія і Сербія опинилися в сніговому полоні. Подекуди замети сягають 4-5 метрів. Транспортне сполучення порушене. У віддалених районах Сербії відрізаними від світу лишаються 11 тисяч людей. До них можна дістатися лише гелікоптерами. Вони доставляють їжу, ліки та пальне. Школи поки що працюють, але через холоднечу - там скоротили кількість уроків.

  Муріц Туркович, мер міста С`єніца: "Ми не можемо обігріти класи. Надворі мінус 36, всередині має бути плюс 20 - різниця майже 60 градусів! У нас не вистачає палива, тому робочі години обмежили".

  Європейська метеорологічна служба оголосила для Сербії найвищий, червоний рівень небезпеки. Морози там і надалі посилюватимуться, а снігопади - не припинятимуться. Аналогічний прогноз і для центральної Європи. До подальшого похолодання готується Німеччина. Зима в цій країні досі була відносно теплою, тому судноплавний сезон - не припиняли. Зараз на річці Ельба рятують із криги десятки барж. Їм на допомогу прийшов криголам. Відзавтра судноплавство на Ельбі припиняється до весни. А чекати на неї ще довго: метеорологи вважають, що морози відступлять лише в середині березня.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Масштабне ДТП в Італії - зіткнулись 20 автівок
  Наступний матеріал
  В Парижі поліція розігнала акцію протесту фермерів
  Теги: