Аномальна спека - у Великій Британії та США

  У цих країнах встановлені температурні рекорди року. Посуха знищила значну частину врожаю у Великій Британії, зокрема, картоплі - чи не найбільш експортованої сільськогосподарської культури. А у Нью-Йорку - через високу температуру трапляються перебої із електропостачанням.

  Майже 31 градус за Цельсієм - зафіксували синоптики на метеорологічній станції поблизу лондонського аеропорту "Хітроу". Попередній температурний рекорд цього року в Британії встановили 24 травня. Тоді позначки термометрів піднялися до 29 градусів. Від спеки страждають гості та учасники одразу двох відомих у Британії та за її межами заходів - Уімблдонського тенісного турніру та найбільшого музичного фестивалю у Гластонбері.

  Чималих збитків спека завдала врожаю. Вона вже знищила значну частину посівів сільськогосподарських культур. Фермери бідкаються - резервувари із водою для поливання - напівпорожні. Особливо постраждали поля на північному заході країни - найвологішому регіоні британських островів. Це найбільша посуха за останні 80 років - стверджують місцеві мешканці.

  Від спеки потерпає й американський континет. У Нью-Йорку та його околицях уже три тижні тримається температура близько сорока градусів за Цельсієм. Влада мегаполісу навіть відкрила спеціальні прохолоджувальні центри для людей, які вдома не мають кондиціонерів. В усіх газетах публікують поради, як вберегтися від перегріву. Крім того, нью-йоркців попередили - у місті можливі перебої з електропостачанням, адже мережі не витримують посиленого навантаження через масове використання кондиціонерів.

  Попередній матеріал
  Рішення про арешт Макаренка оскарежили у суді
  Наступний матеріал
  Сомалійські пірати захопили судно з отруйними хімікатами
  Теги: