Аномальна спека спричиняє посухи та пожежі у низці країн Європи [відео]

  Країни Європи потерпають від рекордної спеки. Висока температура та відсутність опадів призвели до лісових пожеж та посухи у низці регіонів.

  Негайної зустрічі із міністром агропромисловості вимагають фермерські спілки та асоціації Хорватії. Вони збираються просити в уряду субсидій, щоби утримати свій бізнес. Рекордна посуха в регіоні знищила понад вісімдесят відсотків цьогорічного врожаю. За підрахунками: загальні збитки фермерів дорівнюють майже ста семидесяти мільйонам доларів.

  Мато Брлошич, президент Хорватської агропромислової палати: "Це - безпрецедентно. Навіть старі люди не пам’ятають такої тривалої посухи. У деяких регіонах температура сягала сорока одного градуса. Такого не було ніколи".

  Кресімір Север, лідер профспілки: "Посуха знищила майже усі посіви кукурудзи, капусти та інших овочів. Така ж участь очікує на фрукти. Головна проблема - кукурудза, адже її використовують для годування худоби. Якщо ціни на неї зростуть - це позначиться й на вартості м’яса".

  З іншою проблемою зіткнулась Іспанія. Канарські острови протягом майже двох тижнів потерпають від лісових пожеж. Полум’я знищило майже десять відсотків острова Гомера. Понад п’ять тисяч людей були змушені евакуюватись. У регіоні скасовано майже вісімдесят відсотків туристичних бронювань. Влада країни виділяє додаткові сили для подолання пожежі. Сусіднє Марокко вже доправило на острови допоміжну авіатехніку. Місцева ж влада вже затримала низку осіб, ймовірно причетних до займання.

  Пауліно Ріверо, голова регіональної влади Канарських островів: "Якщо ми не докладемо зусиль для затримання відповідальних за цю пожежу - острів перетвориться на пустелю".

  Аномальна спека не обійшла стороною і Італію. На країну насунувся гарячий фронт з африканської Сахари. Місцеві синоптики вже назвали його "Калігула", на честь римського імператора. Мешканці Риму, Болоньї та Флоренції змушені рятуватися від спеки під парасольками та у фонтанах, адже принаймні до неділі температура не опуститься нижче позначки у сорок градусів.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні - третій день Сорочинського ярмарку
  Наступний матеріал
  Число жертв заворушень у ПАР зросло до 30 осіб
  Теги: