Аналітики закликали владу США дати Україні військову допомогу і врешті зупинити Путіна

  Якщо Путіна вчасно не зупинити, російські інтервенції можуть повторитися і за межами України. Так вважають провідні американські аналітики.

  Спільний звіт оприлюднили впливові аналітичні центри – Атлантична рада, Інститут Брукінгс та Чиказька Рада глобальних питань. Вони наполягають: самих лише санкцій недостатньо, щоби зупинити Кремль – необхідно збільшити військову підтримку України.

  Йдеться не про озброєння, а про кошти та нелетальне спорядження: "Ми були на сході України і бачили, якої саме допомоги потребує українська армія. Час американському уряду скерувати серйозні ресурси на допомогу українським військовим. Наша конкретна рекомендація – по 1 мільярду доларів упродовж цього року і двох наступних. Ці кошти, на нашу думку необхідно виділити якомога швидше", – вважає екс-посол США в Україні Стівен Пайфер.

  Голова Інституту Брукінгз Строуб Талботт – ще відвертіший: "В російській мові є сталий вираз – "називати речі своїми іменами". Те, що зараз відбувається зараз в Україні, можна назвати активною війною. Це справжнє вторгнення російських військ, справжня окупація значних територій, а не лише Криму... Стратегія Путіна – подвійна гра. Він вестиме з вами переговори і вбиватиме людей в Україні. І продовжуватиме вірити, що Захід м’який і не здатний йому відповісти".

  Попередній матеріал
  Рада пішла на перерву після різких дискусій навколо Антикорупційного бюро
  Наступний матеріал
  Меркель знову змінила тональність – закликала знизити енергетичну залежність від Росії

  США не виключають можливості надання зброї Україні - Псакі

  США розглядають можливість озброєння України - NYT

  Держсекретар США прибуде в Україну 5 лютого

  США готові виділити Україні додаткову фіндопомогу в другому півріччі