Американські вояки залишили Ірак

  Про завершення майже 9-ти річної військової операції офіційно оголосили ще кілька днів тому. У Багдаді на урочистій церемонії спустили американський прапор. Сьогодні ж - остання сотня бронемашин перетнула кордон із сусіднім Кувейтом.

  Війська США - передали іракцям свою останню базу в цій країні - Аддер. Відтепер вона називатиметься - повітряна база Імам Алі. Напередодні  з цього приводу провели урочисту церемонію.

  Операція з виведення військ - тривала кілька тижнів. Зі ста сімдесяти тисяч - зараз у країні лишаються лише кількасот солдатів. Вони охоронятимуть держслужби США та консультуватимуть тамтешню армію. Решта - поступово виїжджають. Солдатів вивозять до Кувейту, звідти  вони - повертаються до США. Операція з виведення американських військ із Іраку - є однією з найбільших подібних в історії. Ще на початку року експерти з перевезень підрахували - перемістити необхідно не лише тисячі людей, а й близько 3 мільйонів одиниць техніки та обладнання - від літаків до ноутбуків.

  Самі іракці - вважають, що з виведенням американських військ країну можна нарешті вважати суверенною. Попри те, що в Іраку триває протистояння між суннітами та шиїтами, люди - сподіваються на краще майбутнє і на припинення внутрішніх конфліктів.

  Війна в Іраку розпочалася в березні 2003-го з обстрілу Багдада. Офіційним приводом  - стала інформація британських та американських розвідників про можливу наявність у Садама Хусейна, іракського диктатора, хімічної зброї. Відтоді американські війська не полишали країну. За майже 9 років - загинули близько 4 з половиною тисяч вояків зі США. Кількість жертв серед населення Іраку - перевищує 120 тисяч. На цю війну США витратили - майже трильйон доларів.

  Попередній матеріал
  Ще понад півтисячі палестинців звільнить сьогодні Ізраїль
  Наступний матеріал
  Тайфун на Філіппінах - більше 650 загиблих
  Теги: