5.ua

Американські вчені розробили пристрій, який допомагає знизити рівень цукру в крові

   

  Лише одна тисяча пацієнтів у світі поки що спробували новинку від американських учених - пристрій «Ендобар’єр», що допомагає хворим на діабет другого типу, так званий - інсулінозалежний. Нік Джонс - один із таких пацієнтів. Процедуру із вживляння спеціального пристрою йому провели менше дванадцять днів тому. Результат - уже відчутний.

  Нік Джонс, хворий на діабет: «Ваги показують, що після операції я уже втратив понад три кілограми. Навіть ця моя футболка - уже здається трохи завеликою на мене. Я і надалі покладаю на цю процедуру - великі надії».

  Під час процедури у тонкий кишківник людини вводять схожий на рукав пристрій із надтонкого пластику. За його допомогою шістдесят сантиметрів кишківника - захищені від контакту із продуктами. Таким чином їжа починає засвоюватись не одразу - це зменшує її калорійність і знижує рівень цукру у крові. Проводять процедуру під загальною анестезією, але без надрізу - а через рот. 

  Надей Гакім, лікар-консультант: «Увесь секрет міститься у цій капсулі. Геніальність винаходу у тому, що я можу маніпулювати цим пристроєм із зовні, уникаючи хірургічного втручання, мінімізуючи ризик інфекцій, наприклад».

  Допомагає ця технологія - не лише хворим на діабет, але й людям із ожирінням. Щоб стати стрункішими пацієнти із надлишковою вагою раніше розраховували на хірургічну операцію зі зменшення шлунку. Зараз - мають безкровну альтернативу. Попри це, лікарі попереджають - жоден пристрій не допоможе схуднути так, як власна воля до боротьби із зайвими кілограмами. У першу чергу - здорова дієта і фізичні вправи.

  Нонна Стефанова, «5 канал».  

  Попередній матеріал
  Половина українців не знають, що хворі на діабет
  Наступний матеріал
  У Польщі вибухнув газопровід
  Теги:
  Loading...