Американці протестують проти фінансової політики країни

  Наметові містечка встановили перед будівлями міськадміністрацій в Лос-Анджелесі та Бостоні. Таким чином американці висловлюють протест проти фінансової політики країни. Демонстрації - відбуваються у більшості великих міст Сполучених Штатів.

  Звернути увагу на "бідні 99 відсотків" американців закликають протестувальники владу країни. Люди звинувачують уряд у зниженні рівня життя та безробітті. Демонстранти обурені збільшенням комунальних платежів, зростанням вартості освіти й медичного обслуговування. Поки що вони не мають ані чітко сформульованих вимог, ані лідерів. Утім, щодня - проводять зустрічі, які транслюють в інтернеті. На них протестувальники намагаються створити загальну концепцію руху. Налаштовані - рішуче.  

  Протестувальниця: "Я сподіваюся, що ці протести триватимуть доти, поки всі люди не звернуть увагу на те, що відбувається. Мітинги вже висвітлюють у новинах. Думаю, нам необхідно потрапити на перші шпальти усіх видань".

  Демонстрації збирають за допомогою соціальних мереж. Поліція - не чинить перешкод мітингувальникам. Свобода зібрань - передбачена першою поправкою до Конституції США. Правоохоронці втручаються тільки, якщо демонстранти - порушують закон. Масові акції розпочалися у Нью-Йорку і поступово поширилися по всій країні. Бостонці, лос-анджелесці та мешканці інших мегаполісів - організовують зібрання під гаслом "Захопи..!" - з додаванням назви міста. Багато людей, щоби висловити свою позицію, вирушили до Нью-Йорка.

  Протестувальник: "Спочатку тут були одні й ті самі люди. Але сьогодні - дуже багато нових облич. Люди їдуть із Бостона, Чикаго, Лос-Анджелеса. І це лише початок".

  У місті - протести тривають уже три тижні. Напередодні - кількатисячний натовп намагався заблокувати Бруклінський міст. Поліція - затримала понад 700-т людей. Утім, арешти - не зупинили невдоволених. Люди обіцяють не залишати вулиць, поки влада - не прислУхається до їхніх вимог. Протестувальники вже організували харчування, портативну станцію живлення для техніки, пересувний шпиталь і навіть випускають власну газету. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Україні розпочався осінній призов
  Наступний матеріал
  Нобелівський тиждень розпочався в Стокгольмі
  Теги: