Акції протесту бюджетників відбулись у країнах Європи

  Акції протестів у Європі. У Чехії тисячі бюджетників оголосили одноденний страйк. Лікарі, вчителі, працівники музеїв та бібліотек не вийшли на роботу. Вони виступають проти планів уряду скоротити зарплати з наступного року. А у грецькій столиці добовий страйк транспортників. В Афінах не курсують автобуси, трамваї, потяги метро та електрички.

  Сто тисяч бюджетників взяли участь у загальному страйку в Чехії. Протягом дня не працювали майже 90 медичних закладів, закрилися близько п`ятисот шкіл. Ще у двох тисячах дитячих навчальних закладів скоротили кількість уроків. Серед протестувальників - службовці багатьох держзакладів, зокрема муніципалітетів. Навіть вечірня вистава у Державній опері країни скасована. Люди невдоволені намірами влади зменшити зарплати на десять відсотків усім бюджетникам з наступного року. Демонстрації та мітинги відбулися у понад двадцяти містах республіки.  

  Жан Мажісек, протестувальник: "Ми прийшли підтримати працівників, що страйкують. І вважаємо, що заплановані скорочення - нелегітимні. Нам не потрібні ці реформи. Навпаки, потрібні додаткові кошти для освітньої та медичної галузей. Кожна дитина знає, що можна заощадити, уникнувши скорочення зарплат!"

  Тим часом у Греції - теж страйкують. Працівники громадського транспорту. Афіни на добу залишилися без автобусів, тролейбусів, трамваїв та метро. Крім того, було порушене залізничне сполучення в країні. Люди виступають проти скорочення зарплат та приватизації державних транспортних компаній. На вулиці Афін вийшли понад дві тисячі греків.

  Протестувальник: "Ми намагаємося вдосконалити громадський транспорт, зробити квитки дешевшими, а сервіс - кращим. Але уряд ніби виступає проти цього!"

  Грецький уряд мусить вживати жорстких заходів економії. Проект бюджету на 2011 рік передбачає скорочення дефіциту кошторису на 5 мільярдів євро - за рахунок зменшення соцвитрат. Крім того, влада країни планує підвищити податки. Такі кроки роблять в обмін на кредит  - близько ста мільярдів євро - від ЄС та МВФ. Напередодні проти такої політики уряду вкотре виступали держслужбовці. Акцію приурочили до візиту глави Міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Канна.

  Олена Кричковська, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Єгипет виплатить постраждалим від акул туристам по $50 тисяч
  Наступний матеріал
  НОК України відзначив кращих спортсменів місяця
  Теги: